دلایل تغییر لابراتوار

دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک چیست؟

دلایل تغییر لابراتوار1
چرا دندانپزشکان لابراتوار دندانسازی خود را تغییر می‌دهند

چرا دندانپزشکان لابراتوار دندانسازی خود را تغییر می‌‌‌دهند؟

دندانپزشکان و کلینیک‌های دندانپزشکی با لابراتوار دندانسازی برای ساخت انواع پروتز دندان، ثابت، ارتودنسی، ایمپلنت، زیبایی و غیره در ارتباط و تعامل هستند.

اما بسیاری از دندانپزشکان بعد از مدتی ارتباط خود را قطع می‌کنند و دیگر تمایل به ادامه همکاری با لابراتوار دندانسازی مورد نظر را ندارند.

اگر بخواهیم دلایل تغییر لابراتوار را توضیح دهیم می‌توان آن را در عدم وجود گزینه‌های زیر دسته بندی کرد:

1-کیفیت بالای پروتزهای ساخته شده

کیفیت خدمات و کیفیت فنی پروتزهای ساخته شده از مهم‌ترین دلایل ادامه همکاری دندانپزشک با لابراتوار است.

امروزه حیطه دندانپزشکی و دندانسازی شاهد گسترش تکنولوژی و متریال جدید است. اغلب دندانپزشکان و کلینیک‌هایی که به صورت حرفه‌ای فعالیت می‌کنند بیشتر از قبل به داشتن لابراتواری واجد شرایط، متخصص و دارای دانش و مهارت کافی نیاز دارند.

 بسیار مشاهده شده است که یکی از دلایل تغییر لابراتوار، ضعف در کیفیت است و می‌تواند به قطع همکاری بینجامد.

کیفیت پروتز از لحاظ فانکشن و استتیک و همچنین کیفیت همفکری و خدمات لابراتوار با دندانپزشک می‌تواند باعث رضایت و اطمینان خاطر دندانپزشک و بیمار شود.

البته لازم به ذکر است که برای ارائه خدمات دندانسازی با کیفیت در ابتدا باید تجهیزات لابراتوار دندانسازی به روز و کامل باشد.

2- ارتباط خوب لابراتوار با دندانپزشک

تحقیقاتی که در آمریکا و ایالات مختلف آن انجام شده است نشان می‌دهد که بیش از نیمی از دندانپزشکان به دنبال رابطۀ همکاری بلند مدت با لابراتوارهای دندانسازی هستند و لابراتوارهای مختلف را تا پیدا کردن یک لابراتوار دندانسازی فنی که بتوان با آن ارتباط خوبی برقرار کنند امتحان می‌کنند.

لازم به ذکر است که ارتباط خوب و متعهد بودن یک لابراتوار به دندانپزشک می‌تواند از استرس‌های موجود در کار خصوصاً در موارد خاص به شدت بکاهد.

برای مثال در مواردی که کِیس کاری ابهاماتی دارد سریعاً باید با دندانپزشک تماس گرفته شود تا با گفتگو، روند انجام کار مشخص شود و ابهامات برطرف شوند. در مواردی نیز شاید نکته‌ای باشد که دکتر به آن توجهی نداشته و یا از آن مطلع نیست، که حتما باید به او اطلاع داده شود.

صداقت و دوستی پایه این ارتباط خوب است و برای دندانپزشک اعتماد کامل داشتن به لابراتوار بسیار حائز اهمیت است. به همین دلیل لابراتوار دندانسازی باید از برون سپاری هرگونه کار بدون رضایت دندانپزشک جداً خودداری کند.

عدم وجود ارتباط خوب بین دندانپزشک و لابراتوار می‌تواند یکی از دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک و قطع همکاری باشد.

3- قیمت مناسب خدمات لابراتوار

یکی از مهمترین عوامل موثر در میزان موفقیت، نه فقط برای یک لابراتوار دندانسازی بلکه برای هر کسب و کاری انجام فرآیند قیمت گذاری بر روی محصولات و خدمات است.

تصمیمات درست در قیمت گذاری می‌تواند تاثیر بسیار زیادی در میزان سود یک لابراتوار داشته باشد. اما یک دندانساز باید ابتدا به چند سوال پاسخ دهد:

 • آیا مزایای خدمات با قیمت گذاشته شده همخوانی دارد؟
 • عکس العمل دندانپزشکان و رقبا به قیمت گذاری چگونه است؟
 • متریال استفاده شده، تکنولوژی و قیمت تمام شده چقدر است؟
 • زمان لازم و کافی برای فرآیند ساخت پروتز که گذاشته می‌شود چقدر است؟
 • آیا طبقه‌ای از دندانپزشکان که برای همکاری در نظر گرفته شده است، صحیح است و یا برای هر دندانپزشک و کلینیک قیمت متفاوت در نظر گرفته می‌شود؟
 • علاوه بر مواردی چون کیفیت و دقت چه خدماتی به دندانپزشکان ارائه می‌شود؟
 • و دیگر سوالاتی که قیمت خدمات یک لابراتوار را مشخص می‌کند.

بسیاری از لابراتوارهای دندانسازی به علت نداشتن استراتژی‌های قیمت گذاری برای خدمات خود نمی‌توانند بازار خوبی برای خود جذب کنند.

به همین علت تنها راه را کاهش قیمت می‌دانند و در پی آن به علت محقق کردن حاشیه امن سود خود، مواردی چون کاهش کیفیت و کاهش دقت در کار پیش می‌آید.

نکته اینجاست که در صورتی که این موارد با جایگاه دندانپزشک همخوانی نداشته باشد، حتی با کاهش قیمت، دندانپزشک همکاری را قطع می‌کند و این مورد می‌تواند به یکی از دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک تبدیل شود. 

در نتیجه در این قسمت می‌توان عنوان کرد که خدمات دندانسازی ارائه شده با قیمت اعلام شده باید همخوانی داشته باشد تا دندانپزشک بین این دو اختلافی احساس نکند و هرگونه اختلاف باعث قطع همکاری بین دندانپزشک و لابراتوار نشود.

جهت مطالعه بیشتر درباره خصوصیات بهترین لابراتوار دندانسازی کلیک کنید: 

لابراتوار دندانسازی
لابراتوار دندانسازی

جمع بندی

به عنوان یک لابراتوار دندانسازی خوش قول و معتبر ارائه خدمات با کیفیت و جلب رضایت دندانپزشک باید سرلوحه کار قرار گیرد. 

پایین بودن کیفیت کار، عدم ارتباط خوب با دندانپزشک و استراتژی قیمت گذاری نادرست از عمده‌ترین دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک هستند که باعث قطع همکاری با لابراتوار دندانسازی می‌شوند.

تلاش در جهت ارتقا هر یک از این موارد منجر به ایجاد همکاری و تعامل بلند مدت بین دندانپزشک و لابراتوار می‌شود و به مجموعه اعتبار می‌بخشد. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک می‌توانید از طریق دکمه زیر مقاله انگلیسی مربوطه را مطالعه کنید.

مقالات سایت

هرآنچه سؤال یا مُشکلی در ارتباط با این مقاله دارید از طریق دیدگاه در میان بُگذارید، دیدگاه شما بدون پاسخ نخواهد ماند.

مدیر فنی لابراتوار
زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده: بیش از ۱۵ ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

 • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

چقدر این مطلب مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 7

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این مطلب را بهتر کنیم!

به من بگویید چگونه می‌توانم این مطلب را بهبود بخشم؟

6 دیدگاه برای “دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک”

 1. سلام خانم رحیم زاده
  مطالبتان بسیارواضح وروشن بوده
  استفاده کرده ام ممنون
  من زنگ زدم
  بابت همسرم
  که بالای ۴۸سال تهران زندگی کردن
  ولی بدلیل تقدیروخدارحمتی شدن همسرشان وازدواج بامن مجبوربه کوچ کشی به مازندران شدن ولی بیماراش مرتب زنگ میزنن بعلت رضایت ارکارشون
  اگه شما مایل باشید باشماهم کارمیکنن
  باپست کارشون روارسال میکنن
  کارشون نتیجه ی تجربه ی ۴۵سال تمرینه
  باکلینیک پطروسیان کارکردن که نمونه کاربه سویئس وآلمان ارسال شد

 2. سلام و عرض ادب.مرحبا و احسن به شما که این همه اطلاعات را که در نهایت به زیبایی هر فردی در چهره مربوط میشود ،با آگاهی هحرچه تمام به نمایش میگذارید.ممنون و متشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فرم دانلود اپلیکیشن | های دنت