دو روش قالبگیری ایمپلنت

قالبگیری ایمپلنت دندان به روش‌های مختلفی انجام می‌گیرد. هر کدام از این روش‌ها در شرایط مخصوص خود و با تشخیص دندانپزشک استفاده می‌شود که در این مقاله به آن‌ها پرداخته‌ایم.

تراش روکش دندان پایه

اگر تراش روکش دندان مشکل و نقص داشته باشد، لابراتوار در ساخت آن روکش از لحاظ فینیشینگ لاین، آندرکات‌ها و مسیر نشست و… به چالش بر می‌خورد. در این مقاله اصول پایه تراش روکش دندان که باید در تمام روکش‌های دندانی لحاظ شود را ذکر کرده‌ایم. هرچند که این خصوصیات در روکش‌های مختلف می‌توانند تفاوت‌های جزئی داشته باشند، اما در اصول اولیه با یکدیگر مشترک هستند. 

هوم بلیچینگ چیست | قیمت هوم بلیچینگ + ویدیو

افرادی هستند که به دلایل مختلف از سفیدی مینای دندان خود راضی نیستند. اگرچه زیبایی شناسی دهان همیشه کاملاً قانع کننده نیست، اما کسانی هستند که زمان کافی برای مراجعه منظم به پزشک متخصص را ندارند. به همین دلیل هر از چند گاهی به دندانپزشک مراجعه می کنند، با این هدف که، لبخندی را که همیشه می خواستند را داشته باشند. به همین دلیل، با این مقاله می‌خواهیم ویژگی‌های موثرترین روش بلیچینگ در خانه را به شما بگوییم

روکش دندان طلا و قیمت آن (فیلم + عکس این روکش ها)

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با روکش دندان طلا و قیمت آن اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهیم. روکش دندان طلا یکی از روش های نوین برای زیباسازی دندان به حساب می آید. این روکش کاربرد های دیگری غیر از زیبا سازی دندان‌ ها نیز دارد که در این مقاله به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

دندانساز کیست؟

نام دندانپزشک و دندانساز بارها و بارها به گوش هر یک از ما خورده است. اما آیا این دو با یکدیگر تفاوت دارند یا اینکه هر دو یک فعالیت واحد را انجام می‌دهند؟ امروزه برخلاف گذشته، سلامت دهان و دندان‌ها با توجه ویژه‌ای از سوی عموم افراد جامعه مواجه شده است. به همین دلیل روزبه‌روز شاهد پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه دندانپزشکی هستیم. از جمله این پیشرفت‌ها می‌توان به استفاده از انواع روکش‌ها برای زیباسازی و ترمیم آسیب‌های دندانی اشاره کرد. همچنین انواع پروتزهای دندانی و ایمپلنت‌ها نیز برای بازگرداندن سلامتی و زیبایی به دندان‌های بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرند. دندانسازان در واقع سازنده این محصولات هستند.

انتخاب رنگ روکش دندان

انتخاب رنگ روکش دندان از چالش برانگیزترین مسائل پیش روی یک دندانپزشک است. انتخاب رنگی طبیعی که بیش از اندازه سفید نباشد و در عین حال بیمار را راضی نگه دارد، نیازمند درنظر گرفتن فاکتورهایی است که در این مقاله بررسی کرده ایم.

لابراتوار دندانسازی چیست

لابراتوار دندانسازی یا لابراتوار ساخت پروتزهای دندانی، جایی است که انواع پروتزهای دندانی ویژهٔ هر بیمار به سفارش و توصیه دندان‌پزشکان ساخته می‌شود. تکنیسین‌های دندانسازی، با توجه به نسخه دندانپزشک، اقدام به ساخت انواع پروتزها می‌کنند. در واقع، دندانسازها که در لابراتوارهای دندانسازی فعالیت دارند، یک عضو از تیم دندان‌پزشکی محسوب می‌شوند که با همکاری یکدیگر به بازسازی دندان‌های ازدست‌رفته یا اصلاح دندان‌های آسیب‌دیده می‌پردازند.

ساخت پست و کور اختصاصی

در این مقاله سعی داریم در خصوص پست و کور اختصاصی صحبت کنیم. جهت ساخت پست و کورهای اختصاصی در ابتدا نیاز به قالب گیری هست که این مورد به دو روش مستقیم و غیر مستقیم توسط دندانپزشک می تواند انجام شود. در ادامه به توضیح هر کدام از این روش ها می پردازیم.