تفاوت لمینت و کامپوزیت چیست؟

دندان‌ها نقش بسزایی در زیبایی چهره و اعتماد به‌نفس افراد دارند. با پیشرفت علم دندانپزشکی، روش‌های مختلفی برای بهبود ظاهر دندان‌ها به‌وجود آمده است. دو روش پرکاربرد برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی دندان‌ها، روکش‌های لمینت و کامپوزیت هستند. در این مقاله قصد داریم به‌بررسی تفاوت لمینت و کامپوزیت دندان، مزایا و معایب هر یک و موارد استفاده آنها بپردازیم.

دندان مصنوعی پارسیل یا پروتز پارسیل

دلایل زیادی باعث می‌شود انسان‌ها دندان‌های خود را از دست بدهند. افزایش سن، بیماری‌ها و حوادثی مثل تصادف، دعوا و… از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که موجب از بین رفتن دندان‌ها می‌شوند. دندان‌ها علاوه بر صحبت کردن و جویدن، بر روی جوانتر بودن چهره انسان‌ها نیز موثر هستند و در صورت از بین رفتن دندان‌ها چهره افراد نیز پیرتر نشان داده می‌شود. در دهه‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌ فناوری‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، به ویژه در زمینه‌ تولید و استفاده از دندان‌های مصنوعی، به چشم می‌خورد. اما می‌توان ادعا کرد که یکی از بهترین رویکردها در این زمینه، استفاده از دندان‌های مصنوعی پارسیل است.

دوره دندانسازی جهاد دانشگاهی

در این مطلب قصد داریم توضیحات جامعی را در رابطه با موضوعات در دوره دندانسازی جهاد دانشگاهی تا چه اندازه تخصص پیدا می کنیم؟ فرصت های شغلی به دست آمده پس از گذراندن این دوره چه هستند؟ بیان کنیم تا اگر قصد دارید این دوره را بگذرانید، از همه جنبه های آن مطلع شوید. برای آگاهی بیشتر درباره این دوره، در ادامه با ما همراه باشید.

دندان مصنوعی جدید یا دیگر هیچ!

وجود دندان‌ها روی زیبایی لبخندها نیز موثر هستند، به همین دلیل هنگامی که افراد حتی یک دندان خود را از دست می‌دهند نیز به فکر جبران جای خالی آن می‌افتند. برای جبران دندان‌های از دست رفته از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آنها دندان مصنوعی است. در این مقاله قصد داریم به طور کامل دندان مصنوعی جدید را به شما معرفی کنیم و تمامی سوالات احتمالی شما را در این زمینه پاسخگو باشیم.

دندان مصنوعی ثابت چیست و چه کاربردی دارد

افرادی که یک یا چند عدد از دندان‌های خود را ازدست‌داده باشند، معمولاً به دنبال جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته خود خواهند بود. پروتزهای دندانی که عموماً آن‌ها را با نام دندان مصنوعی هم می‌شناسیم، به‌عنوان یکی از به صرفه‌ترین جایگزینی برای دندان‌های ازدست‌رفته خواهند بود. این موضوع را باید بدانید که انواع مختلفی از پروتزهای دندانی داریم که پروتز یا دندان مصنوعی ثابت دسته‌ای خاص از این پروتزها محسوب می‌شوند.

اوردنچر چیست و چه کاربردی دارد (جادوی دندان مصنوعی)

افرادی که از پروتزهای دندانی استفاده می‌کنند، معمولاً از عدم جاگیری صحیح این پروتزها و یا جابه‌جایی بیش از اندازه آن‌ها شاکی هستند. جابه‌جایی پروتز متحرک در داخل دهان موردی است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. متخصصان دندانپزشکی در طول سال‌های اخیر چاره‌ای را برای حل این مشکل اندیشیده‌اند. برای این کار از دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت یا اوردنچر استفاده می‌کنند. این نوع خاص از پروتزها انواع مختلفی دارد و هر کدام از این مدل‌ها نیز مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

فرم دانلود اپلیکیشن | های دنت