آموزش دندانسازی

همه چیز درباره آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده

آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده
آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده

7 سوال متداول علاقه مندان به آموزش دندانسازی چیست؟

مقدمه

در این سال‌ها که علاوه بر فعالیت در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به آموزش دندانسازی نیز مشغول بودم، افراد علاقه‌مند به حرفه دندانسازی تماس می‌گرفتند و سؤالاتی داشتند که سعی می‌کنم چند مورد بارز آن را مطرح و تا حد امکان پاسخ بدهم.

دندانساز کیست؟

دندانساز کیست و چه کاری انجام میدهد
آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده
وظیفه و شغل یک دندانساز بدین ترتیب است که پس از اینکه دندانپزشک از بیمار قالب گیری کرد و این قالب را برای لابراتوار ارسال نمود، دندانساز بایستی بر اساس طرح درمان و نظر دندانپزشک، پروتز دندانی مناسب برای بیمار را تهیه نماید.
 
با توجه به این توضیحات یک دندانساز و یا لابراتوار دندانسازی به هیچ وجه حق پذیرش مستقیم بیمار، معاینه، امتحان پروتز، تطبیق رنگ دندان‌ها، قالب گیری و غیره را ندارد.

از طریق دکمه زیر درباره اینکه دندانساز کیست بیشتر بخوانید.

نکات آموزش دندانسازی
نکات آموزش دندانسازی

نکات آموزش دندانسازی

مهارت دندانسازی در دنیای امروز به یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد علاقه‌مند شوند تا از این خدمات بهره ببرند.

اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر بگوییم، رشته دندانسازی با عنوان مهارت ساخت انواع پروتز دندان شناخته می‌شود.

این رشته به عنوان یکی از زیرشاخه‌های رشته تجربی و علوم پزشکی دسته بندی می‌شود. فردی که به ارائه نکات آموزش دندانسازی می‌پردازد، می‌تواند در زمینه ترمیم انواع پروتزها، ایمپلنت، اجزای کاشتنی، پروتزهای فک و صورت، تولید پلاک‌های مرتبط با ارتودنسی و… خدمات رسانی کند.

اگر شما نیز کنجکاو هستید تا از این خدمات استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنم از طریق دکمه زیر سری به این مقاله بزنید و تا آخر مطالعه کنید.

از طریق دکمۀ زیر می‌توانید سرفصل‌های دروس کاردانی پروتز دندان را دانلود کنید.

لابراتوار دندانسازی چیست؟

لابراتوار دندانسازی های دنت
لابراتوار دندانسازی چیست

لابراتوار دندانسازی به محلی اطلاق می‌شود که طبق ضوابط و مقررات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی پس از اخذ مجوز قانونی جهت ساخت انواع پروتزهای دندانی متحرک، ثابت و اپلاینس (دستگاه های کمکی) دایر می‌گردد.

از طریق دکمه زیر درباره ویژگی‌های بهترین لابراتوار دندانسازی بیشتر بخوانید.

راه‌های اخذ مدرک دندانسازی چیست؟

اخذ مدرک دندانسازی
راه‌های اخذ مدرک دندانسازی

در حقیقت تنها راه دریافت مدرک دندانسازی در ایران شرکت در آزمون سراسری و کسب تراز حد نصاب لازم برای رشته تکنسین پروتزهای دندانی می‌باشد. البته این رشته از سطح کاردانی به کارشناسی ارتقاء پیدا کرده بود که متاسفانه برگشت به عقب داشته و در مقطع کاردانی دانشجو می‌پذیرد.

در صورت قبولی در کنکور و گذراندن دوره دو ساله تحصیلی می‌توانید هم به صورت مستقل اقدام به تأسیس لابراتور کنید و یا در مراکز دندان پزشکی فعالیت کنید.

با قاطعیت خدمت شما دوست عزیز عنوان می کنم هرگونه وعده در خصوص اعطای مدرک دندانسازی تجربی واهی بوده و به هیچ عنوان رسمیت ندارد. همچنین گواهی نامه در این خصوص داده می‌شود که فقط جنبه افتخاری داشته و هیچگونه اعتبار کافی برای دریافت مجوز لابراتوار دندانسازی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ندارد.

از طریق دکمۀ زیر می‌توانید ضوابط تاسیس یک لابراتوار دندانسازی را دانلود کنید.

دندانسازی آکادمیک یا دندانسازی تجربی؟

دندانسازی آکادمیک یا تجربی
دندانسازی آکادمیک یا دندانسازی تجربی

 حرفه دندانسازی یک حرفه بشدت مهارت محور است. در کنار مهارت حتما علم و دانش نیز برگ برنده در هر حرفه ای می تواند باشد که دندانسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست.

جهت یادگیری این امور، هم می توانید رشته تکنسین پروتزهای دندانی را در دانشگاه دنبال کنید و هم اینکه می توانید بصورت تجربی اقدام به یادگیری این حرفه نمایید.

بعلت ذات و سیاست آموزشی دانشگاه‌ها بخصوص در ایران که تمرکز زیادی روی مباحث تئوری کار است، دوستان کمتر مهارت لازم را در دانشگاه بدست می‌آورند. البته کلاس‌های عملی مربوطه وجود دارد اما به قول اساتید باید شاگردی کرد و توصیه خود اساتید نیز این است که در کنار تحصیل، خارج از دانشگاه با کارآموزی و یا کار در لابراتوارها در شرایط واقعی کار کنند.

از طرفی دیگر بسیاری از دوستانی که بصورت تجربی اقدام به مهارت آموزی می‌کنند با توجه به کمبود اطلاعات علمی و یا مشخص نبودن اینکه از چه شخصی با چه میزان مهارتی آموزش می‌بینند، شاهد مشکلات زیادی در کیفیت ساخت پروتزهای دندانی توسط این عزیزان هستیم.

طبق تجربه کاری خودم کسانی را موفق دیدم که کسب علم و مهارت را همچون دو بال برای پرواز خود تقویت می کنند و در هر سطحی که باشند تشنه یادگیری هستند، حال چه از طریق دانشگاه و چه به صورت تجربی وارد حرفه دندانسازی شده‌اند.

همانطور که در قسمت بالاتر توضیح دادم از لحاظ قانونی مجوز تاسیس لابراتوار دندانسازی فقط به دارندگان مدرک دانشگاهی پروتزهای دندانی اعطا می گردد.

اما بعلت اینکه این گروه شغلی در هیچ حالتی اجازه کار بر روی بیمار را ندارند و صرفا روی قالب‌هایی که دندانپزشک از بیمار تهیه می‌کند کار کرده‌اند و همچنین وظیفه ارتباط با بیمار و تمام مسئولیت درمان برعهده خود دندانپزشک خواهد بود، افراد بسیاری در این زمینه بصورت دندانساز تجربی فعالیت می کنند و دولت در موضوع لابراتوارهای بدون مجوز ورود نکرده و تا شاکی خصوصی وجود نداشته باشد، اقدامی نمی‌کند. همچنین این سال‌ها جامعه دندانسازان ایران در صدد ساماندهی دندانسازان تجربی می‌باشد.

از طریق دکمه زیر درباره دوره دندانسازی تجربی بیشتر بخوانید.

مدرک معتبر دندانسازی را از کجا می‌شود اخذ کرد؟

مدرک دندانسازی
مدرک معتبر دندانسازی را از کجا می شود تهیه کرد

دوستان مراقب باشید چون در فضای مجازی در این زمینه بسیار کلاهبرداری می‌شود. هیچگونه مدرکی جز مدرک فارغ التحصیلی رشته پروتز دندان در این زمینه اعتبار ندارد. راه دریافت آن هم تنها قبولی در کنکور تجربی و تحصیل در رشته پروتز دندان است.

این رشته اصلا بدون کنکور نیست.

توصیه می کنم از طریق دکمه زیر وارد پیج اینستاگرام ما شوید و هایلایت مدرک دندانسازی را ببینید. این موضوع را به تفصیل آنجا توضیح داده‌‌‌‌ایم.

از طریق دکمه زیر درباره مدرک دندانسازی تجربی بیشتر بخوانید.

موقعیت شغلی دندانسازی در ایران چگونه است؟

موقعیت شغلی دندانسازی
موقعیت شغلی دندانسازی در ایران

حقیقت این است که روز به روز با توجه به شروع افزایش میانگین سنی مردم ایران به تعداد درمان خواهان (بیماران) در حوزه سلامت افزوده می‌شود.

در پی این نیاز و با نگاه دقیق‌تر به حوزه دندانپزشکی، رشد چشمگیری را شاهد بوده‌ایم و سرمایه گذاران زیادی وارد این بخش شده‌اند. از رشد تعداد کلینیک‌های دندانپزشکی می‌توانید به خوبی این موضوع را درک کنید. از موارد زیبایی تا ایمپلنت‌ها که خوب جای خود را در بازار باز کرده‌اند.

تمامی کلینیک‌ها برای ساخت پروتزهای دندانی نیاز به همکاری به دندانساز یا لابراتوار دندانسازی دارند. در این سال‌ها مواردی متعددی داشتیم که کلینیک‌های دندانپزشکی برای داشتن یک لابراتوار اختصاصی افرادی را با تائید مسئول فنی کلینیک (دندانپزشک) برای آموزش ساخت پروتز به مرکز آموزش‌ های دنت معرفی می کردند و ما در خدمتشان بودیم.

با توجه به این موضوعات، بازاری رو به رشد را به شما با قطعیت اعلام می‌کنم.

درآمد ماهیانه لابراتوار دندانسازی چقد است؟

درآمد دندانسازی
درآمد ماهیانه لابراتوار دندانسازی

در سایت‌های خارجی از میزان درآمد مشاغل صحبت می‌کنند و صد البته با استناد به آن‌ها می‌توانم برایتان عدد و رقم بیاورم. اما به نظر من این صحیح نیست چون این سوال اساسا اشتباه است. 

 • حتی در جایگاه یک شغل، آیا همۀ هم صنفان درآمد یکسانی دارند؟؟!!!

شما یک دندانپزشک را در نظر بگیرید!!! بارها دیدم دندانپزشکانی که مراجعین بسیار کمی دارند و در حقیقت درآمد اصلی این عزیزان از فعالیت در کلینیک‌های بخش خصوصی است. از سوی دیگر با دندانپزشکی همکاری دارم که ماهانه چند صد میلیون از مطب شخصی خود درآمد دارد. جدا از اینکه سهامدار اصلی چندین کلینیک دندانپزشکی نیز می‌باشد.

حال به شما می گویند دندانپزشکان خیلی درآمد دارند!!! (این اصلاً عمومیت ندارد. تاکید می کنم اصلاً)

تفکر بیزنسی، میل و جسارت به رشد، تخصص و مهارت، محدود به عدد و رقم خاصی نیست.

اما در مورد حرفه دندانسازی با توجه به موقعیت شغلی رو به رشد، پشتکار خود شخص و مهارت دندانساز، می‌توان درآمد بسیار بالایی کسب کرد.

از طریق دکمه زیر درباره شغل و درآمد دندانسازی بیشتر بخوانید.

چگونه می‌توان حرفه دندانسازی را آموخت؟

چگونه می توان حرفه دندانسازی را آموخت
چگونه می توان حرفه دندانسازی را آموخت

جهت یادگیری دندانسازی، هم می‌توانید در رشته تکنسین پروتزهای دندان در دانشگاه تحصیل کنید و هم اینکه می‌توانید بصورت تجربی اقدام به یادگیری این حرفه نمایید.

واحد آموزش مرکز تخصصی ساخت پروتزهای دندانی های دنت از چند سال قبل اقدام به برگزاری دوره‌های جامع دندانسازی کرده است که علاقه‌مندان به حوزه دندانسازی بصورت خصوصی در محیط کاری لابراتوار آموزش داده می‌شوند و کار عملی را در کنار مطالب تئوری می‌آموزند. 

محتوای دوره‌های جامع بصورت کاملا علمی و عملی می باشد. اگر در این زمینه سوالی دارید با ما تماس بگیرید.   

دوره آموزش دندانسازی
آکادمی آموزش دندانسازی

یک گام تا حرفه‌ای شدن در دندانسازی

در صفحۀ آکادمی دوره‌های آموزش دندانسازی می‌توانید از طریق دکمۀ زیر دوره‌های در حال برگزاری را مشاهده کنید و جهت مشاوره تلفنی با همکارانم در قسمت آموزش تماس داشته باشید.

مقالات سایت

هرآنچه سؤال یا مُشکلی در ارتباط با این مقاله دارید از طریق دیدگاه در میان بُگذارید، دیدگاه شما بدون پاسخ نخواهد ماند.

مدیر فنی لابراتوار
زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده: بیش از ۱۵ ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

 • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

چقدر این مطلب مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 9

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این مطلب را بهتر کنیم!

به من بگویید چگونه می‌توانم این مطلب را بهبود بخشم؟

114 دیدگاه برای “آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده”

 1. سلام خانم رحیم زاده من دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم میتونم صفر تا صد دندانسازی رو پیش شما اموزش ببینم

  • درود بر شما
   لطفاً با شمارۀ 09132635894 پشتیبانی تخصصی لابراتوار | های دنت | تماس حاصل فرمایید. همکاران ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

 2. سلام وقت بخیر
  غیر از دانشگاه دیگ چطور میشه برای تاسیس لابراتوار مدرک تهیه کرد؟
  برای تحصیل درخارج باید حتما از مقطع کاردانی یا کارشناسی رفت؟ امکانش نیست با دیپلم تجربی بریم؟
  چه کشورهایی این رشته رو اموزش میدن؟
  شما کاشان هم لابراتوار داشتین خانم رحیم زاده؟

  • با سلام و احترام وقتتان به خیر باشه، ببینید برای تأسیس لابراتوار می‌بایست مجوز تهیه کرد و برای دریافت مجوز باید مدرک فارغ‌التحصیلی رشته پروتز دندان ارائه کرد. حالا میتونه این مدرک برای خودتان و یا شخص دیگری که از قبل توافق کردید باشد. بله با دیپلم هم می‌شود برای تحصیل در کشور دیگری اقدام کرد. کشورهای زیادی هستند مثل ترکیه، آلمان، سویس، کانادا و… بله به‌صورت مقطعی کاشان هم لابراتوار داشتم، البته همزمان تهران هم بود. اما خودم مقطعی کاشان بودم. برای کسب اطلاعات بیشتر هم می‌توانید با شماره 09132635894 تماس حاصل فرمایید.

 3. سلام خانم رحیم زاده ممنون از شما بابت مطالب مفیدتون من رشتم فنی هست و اصلا ربطی به این رشنه ندارد ولی بسیار به این کار علامقه مندم میخواستم بدونم که اگر در یک لابراتوار به عنوان کارآموز مشغول شوم بعدها میتوانم مستقل کار کنم و اگر نه بازار کار وجود داره که بتونم در کنار یکی کار کنم؟ ممنونم از لطفتون

  • سلام و احترام
   خواهش می کنم. ببینید هر فردی شرایطی دارد و می بایست مطابق با خود راهنمایی دریافت کند. توصیه می کنم با قسمت آموزش تماس داشته باشید،همکارانم کاملا راهکارها و راهنمایی های لازم را متناسب با خودتان ارائه می دهند.
   این مشاوره ها کاملا از دل تجربه داره ارائه میشه، به همه دوستان توصیه می کنم از دستش ندهید. چون مجموعه (های دنت) خودش در مقیاس بالا کار می کند و این تجربیات را در اختیارتان قرار می دهد.
   ۰۲۱-۲۸۴۲۶۰۵۰ داخلی۲
   ۱۰صبح تا ۵عصر

 4. با سلام و احترام . بنده ۵۶ سال سن دارم . تمامی مطالب شما را مطالعه نمودم در وهله اول دست مریزاد می گویم . امیدوارم همیشه سلامت و پاینده باشید . لطفا راهنماییی فرمایید افرادی که در خارج از کشور پروتز دندان میخوانند نیز نیاز به تایید مدرک دارند ؟ وزارت بهداشت در این موارد چگونه عمل می کند ؟ در صورت امکان اعلام نظر فرموده شرایط را بفرمایید . با تشکر و سپاس فراوان

  • سلام و احترام
   نظر لطف و محبت شماست. ممنونم
   بله دوستانی که خارج از کشور رشته پروتز دندان را خوانده باشند در ایران معادل سازی می شود و می توانند برای دریافت مجوز اقدام کنند. البته سرفصل و سیلابس های آموزش شما مورد بررسی قرار می گیرد. تا جایی که اطلاع دارم سخت گیری خاصی وجود ندارد. اما در رشته دندانپزشکی موضوع کاملا متفاوت هست و علاوه بر آموزش دروس دانشگاه مربوطه هم باید مورد تایید باشد.
   در کل در خصوص رشته پروتز دندان سخت گیری برای معادل سازی وجود ندارد. اما باز بهتره با وزارت علوم هم چک کنید. در خصوص دانشگاه عرض می کنم.

   موفق باشید

 5. سلام خسته نباشید سوال مهمی داشتم و اون هم اینه که امکان داره طی چند سال آینده دندانسازی مکانیزه بشه یعنی ربات و دستگاه جای انسان رو بگیرن یا اصلا امکان مکانیزه شدنش کلا وجود داره یا خیر ممنون؟

  • سلام و احترام
   همین الان هم حوزه دیجیتال وجود داره، اما آمده کمک کنه نه اینکه منقرض کنه!!!
   دیجیتال و کانونشنال مکمل هستند.
   بزنید گوگل لاب های خود امریکا هم کلی تکنسین دارند کنار دیجیتال مکمل کار می کنند.
   بنظرم خیر.

  • سلام و احترام
   بله ، هم پذیرش خانم هست و هم آقا.
   کلا برای تحصیل در این رشته باید در کنکور تراز قبولی را آورد. و مواردی از این دست ، بدون کنکور،آموزش مجازی، پیام نور،بین الملل،فنی حرفه ای، علمی کاربردی، آموزشگاه آزاد دندانسازی! و … اصلا وجود ندارد و هر چه در بستر اینترنت دیدید ازش دوری کنید.
   ما چیری به عنوان آموزشگاه دندانسازی یا مدرک دندانسازی اصلا نداریم. اگر بود ۱۰۰۰تا آموزشگاه داشتیم. و اگر مدرکی خارج از دانشگاه اعتبار داشت دیگه چه نیازی بود افراد بخوان کنکور قبول بشن و دانشگاه تحصیل کنند!!!
   صرفا شرکت در کنکور و قبولی در آن راهی هست که وجود دارد.
   مجموعه ی خود ما هم یک مجموعه لابراتواری هست که حالا تو مقیاس و اشل بالا کار می کنیم. یکی از دپارتمان های خودمان آموزش هست که در خدمت همکارانم و دیگر دوستان هستم. بصورت کاملا vip
   هرچند در تماس هایی که دوستان دارند همکارانم کاملا راهنمایی و مشاوره می دهند.
   موفق باشید

 6. سلام
  ممنون از توضیحات خوبتون
  من تو دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کارشناسی ساخت پروتز های دندانی می خونم
  در مورد مدرک که دوستان می پرسن ، ورودی های ۹۸ و ۹۹ کارشناسی بوده

 7. سلام خسته نباشید… ببخشید، این رشته نیاز به سرمایه داره؟ یعنی بعد از اتمام تحصیل و برای شروع کار باید حتما سرمایه داشته باشیم؟

  • سلام عزیزم
   خیر میتوانید در ابتدا به عنوان تکنسین در لابراتوارها کار کنید.
   یک قسمت را مسلط شوید و آنجا کار کنید.
   تکنسین های خوب واقعا نیاز هست در این حرفه.
   موفق باشید

 8. سلام وقتتون بخیر . ببخشید من به این رشته علاقه پیدا کردم و میخاستم بدونم امکان اینکه کارشناسی ناپیوسته هم بتونم بخونم نیست؟ صرفا کاردانی؟ اصلا در صورت تحصیل امکان ادامه تحصیل در این مقطع یا مقاطع دیگه هست در کل؟ چون من شنیدم که میشه با ازمون کاردانی به کارشناسی کارشناسیش رو گرفت و ازون طریق در رشته های دیگه یا کارشناسی ارشد گرفت یا در ازمون دکترای پزشکی شرکت کرد . امکانش هست؟

  • سلام و احترام
   رشته پروتز دندان تا کارشناسی در ایران وجود دارد.
   سال به سال تغییرات زیادی اعمال میشه. هم در مقطع و هم در ظرفیت پذیرش
   پس باید مطابق همان سال بررسی کرد.
   تا جایی که اطلاع دارم کاردانی هست و بعد کارشناسی ناپیوسته
   یکسری سال ها هم کارشناسی پیوسته بود.

 9. سلام خسته نباشید من امسال پروتز دندان اصفهان قبول شدم راستش از اول تا حالا دارم ضد حال میخورم اول میگن شما خودتونو اصلا با دندون پزشکا مقایسه نکنید که خیلی پایین تر از اونهایید و به اصطلاح به ما میگن کارگر دندون پزشکا دوم میگن ساخت یک دست دندان خیلی زمان بره تا ۱۵ ساعت طول میکشه یعنی واقعا ۸ صبح که بریم سر کار ۱۱ شب بر میگردیم یعنی واقعا اینجوریه؟یعنی مثلا شما ۸ صبح تا ۱۱ شب دارید کار میکنید واقعا؟ سوم میگن خیلیییییی کار پر زحمتیه و دقت فوق العاده بالایی میخواد و به مقدار زحمتش پولش نمی ارزه چهارم هم میگن خیلی کار سختیه و بعد از چند سال دچار ارتروز گردن و کمر درد و غیره میشیم راستش همین اول راه سرد شدم همش برامون از وجه منفی این شغل میگن میخواستم نظر شما رو هم بدونم لطفا راهنماییم کنید اگه میشه از خوبی های رشته هم بگید راستش رشتش برام جالبه و میخوام ادامه بدم ولی اگه این حرف هایی که در بالا گفتم درست باشه واقعا نمیتونم تو این رشته بمونم

  • سلام و احترام
   نمیدونم چه شخصی با شما این صحبت ها را کرده اما اگر خودم تصمیم گیر بودم، به راحتی حکم می دادم حداقل ۱۰سال این شخص را تبعید کنند صحرای مرکزی آفریقا، زندگی در شرایط سخت.
   ۱۰۰۰ دلیل و تحربه هم پشت این حرف هست.
   اما در یک جمله کوتاه اگر علاقه داری به شدددت و قدرررررت ادامه بده.
   توانمندی خودت را هم ببر بالا. فعلا همین.

 10. سلام و خسته نباشید خانوم رحیم زاده
  قبل همه چی تشکر واسه متن و توضیح خوبتون
  و سوال من اینه
  من ۲۲سال سن دارم و بخاطر مسائلی دانشگاهمو از دست دادم
  حرفه ی من پرینتر سه بعدی بودی و قصد داشتم که با گسترش کاری پرینتر بتونم ازش توی کارهایی مثل دندانسازی و … استفاده کنم.
  میخواستم بدونم که با شرکت توی دوره های شما میشه زمینه کاری برا خودم ایجاد کنم؟ از نظر قانونی امکان پذیر هست؟
  یا با داشتن مدرک شما میشه توی لابراتوار دیگه ای فعالیت داشت ؟
  (به عنوان کارمند)
  تشکر از توجهتون ❤️

  • سلام و احترام
   شما لطف دارید.ممنونم
   ببینید حرفه دندانسازی خودش یک تخصص جداست و در آن از تکنولوژی هم استفاده می شود. مثل همین پرینترهای سه بعدی . کدکم و …
   پس این تفکر که در صنعت پرینتر باشم و بخوام این تخصص را گسترش بدم در حوزه دندانسازی اصلا ۲ حوزه متفاوت هست! صنعت پرینتر یک مبحث است و تخصص پروتز دندان یک تخصص دیگر. حالا در دندانسازی از این تکنولوژی بعنوان یک دستگاه برای افزایش راندمان استفاده می شود.
   دوره هایی که برگزار می شود در شاخه مربوطه دوستان تخصص مربوطه را آموزش میبینند.
   نکته ای که باز میگم هیچ کس جز با مدرک فارغ التحصیلی رشته پروتز دندان نمی تواند مجوز تاسیس لابراتوار به نام خودش داشته باشد. هرگونه وعده مدرک دندانسازی به هر عنوانی دروغ محض است و صرفا کلاهبرداری.
   راه های دیگری وجود دارد که این دوستان اگر تخصص بالایی داشته باشند می توانند بسیار ارزشمند کار کنند که با تماس با قسمت آموزش راهنمایی می شوید.
   موفق و سلامت باشید

   • سلام عرض ادب یه سوال داشتم حدمتتون ممنون میشم لطف بفرماییدوراهنمایی کنیدبنده متولد۷۵فوق لیسانس تصمیم گرفتم برای دندان بخوانم بنابه شرایطم میتونم کنکور۱۴۰۲راشرکت دارم ایااین واقعیت داره که افرادنظام قدیم مجاز باشرکت درکنکور۱۴۰۲نبستند؟

 11. سلام خانم رحیم زاده
  من در یک لابراتوار تجربی در حال آموزش هستم و ترسم از اینه که بعد یاد گرفتن تجربی اون چون مدرکی برای باز کردن لابراتوار دندانسازی ندارم و با تحصیلی که نکردم در این زمینه مجوز لازم رو نداشته باشم مثل صاحب کارم که در به در دنبال مجوزه.
  به نظر شما یادگیری به این صورت آخر و عاقبت داره ؟ایا میتونم روی این راهی که میرم به عنوان شغلی برای آتیه ام نگاه کنم؟
  پسرم.۲۲ سالمه تقریبا و می‌خوام بین دوباره کنکور دادن برای تربیت معلم و یا یه حرفه یاد گرفتن یکی رو انتخاب کنم اما نیاز به مشورت در مورد دندانسازی داشتم این که چطدر میتونم یه دندانسازی خوب بشم .
  اگر بتونم که لاهاتون گفت و گویی داشته باشم عالی میشه ممنون میشم شماره تماسی لطف کنید اگر مزاحمتی نیست.

 12. سلام خانم رحیم زاده،وقتتون بخیر،ببخشید یه سوال دارم اگه دوره های آموزشی شما رو بگذرونیم بعدش میتونیم مشغول به کار بشیم؟یا اصلا کجاها میتونیم کار کنیم؟

  • سلام
   دوره های من فقط با هدف نتیجه برنامه ریزی شده که انشاالله دوستانی که دارند رو خودشان سرمایه گذاری می کنند ۱۰۰ درصد نتیجه بگیرند.
   چه در دوره های جامع و تخصصی.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با قسمت آموزش تماس داشته باشید.
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *