شغل و درآمد دندانسازی چیست

شغل و درآمد دندانسازی چگونه است

شغل و درآمد دندانسازی چگونه است
شغل و درآمد دندانسازی چگونه است

فایل صوتی مقاله + دانلود

همه چیز درباره شغل و درآمد دندانسازی

دندانسازی یکی از مهارت‌های پزشکی بسیار کاربردی و پرطرف‌داری می‌باشد که در سراسر دنیا علاقه‌مندان بسیار زیادی پیدا کرده است.

همه شما می‌دانید که شغل دندانپزشکی تقریباً شغل پر درآمدی است. دندانسازی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شاید دندانسازی به اندازه‌ی دندانپزشکی پردرآمد نباشد، اما در مقایسه با سایر شغل‌های دیگر، شما با دندانسازی می‌توانید درآمدهای بسیار زیادی را کسب کنید.

البته توجه داشته باشید که درآمد ماهیانه لابراتوار دندانسازی به فاکتورهای گوناگون و متفاوتی بستگی دارد. همچنین، هیچ‌ گاه نمی‌توان یک مقدار مشخص را برای همه لابراتوارها به‌ عنوان درآمد در نظر گرفت. 

در حقیقت اگر یک دندانساز را که داخل لابراتواری بعنوان تکنسین کار می‌کند در نظر بگیریم شاید نسبت به دندانپزشک درآمد کمتری داشته باشد. اما اگر لابراتوار دندانسازی را در نظر بگیریم چون یک کسب و کار است و در آن افراد متعددی کار می‌کنند می‌تواند درآمد بیشتری نسبت به شغل دندانپزشکی داشته باشد.

ما در این محتوا قصد داریم به‌ صورت ویژه در رابطه با درآمد دندانسازی صحبت کنیم و به شما بگوییم که این شغل چقدر درآمد خواهد داشت و شما چگونه می‌توانید با دندانسازی به پیشرفت‌های مدنظر خودتان برسید.

شغل و درآمد دندانسازی
شغل و درآمد دندانسازی

لابراتوار دندانسازی چیست و یک دندانساز در این لابراتوار چه فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد؟

 شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که تکنسین لابراتوار دندانسازی کیست و یک دندانساز چه وظایفی را برعهده دارد؟

دندانساز فردی است که در لابراتوار دندانسازی کار می‌کند و به ساخت انواع پروتز دندان می‌پردازد. یک دندانساز با دندانپزشک کار می کند.

لابراتوار دندانسازی مکانی است که انواع پروتزهای دندانی ویژهٔ هر بیمار به سفارش دندان‌پزشکان ساخته می‌شود.

به این ‌موضوع توجه داشته باشید که بهترین لابراتوار دندانسازی لابراتواری است که با پزشکان ماهری در ارتباط باشد و با پشتیبانی و تخصص پزشکان پروتزهای مناسب را برای بیماران تهیه کند.

قبل از بررسی کامل شغل و درآمد دندانسازی، بهتر است که بگویم که یک دندانساز در لابراتوار دندانسازی چه فعالیت‌هایی را انجام می‌دهد. یک دندانساز این امکان این را دارد که یک لابراتوار دندانسازی برای خودش پایه گذاری کند.

البته طبق قوانین ایران اگر فارغ التحصیل رشته پروتز دندان باشد می‌تواند مجوز لابراتوار دریافت کند.

در این لابراتوار، او می‌تواند با یک یا چند دندان‌پزشک همکاری داشته باشد و پروتزهای دندانی را مطابق با توصیه و تشخیص پزشک تهیه نماید و آن‌ها را در اختیار دندانپزشک قرار دهد.

به این‌ موضوع توجه داشته باشید که تکنسین لابراتوار دندانسازی نمی‌تواند هیچ‌ گونه درمان مستقیمی روی بیمار داشته باشد و تنها از طریق پزشک برای درمان بیمار اقداماتی را انجام می‌دهد.

با توجه به مواد اولیه استفاده شده و همچنین زحمت کشیده‌ شده، پزشک علاوه بر دستمزد خودش، مبلغی را به‌ عنوان هزینه دندانساز را از بیمار دریافت می‌کند و آن را در اختیار دندانساز قرار می‌دهد.

البته نحوه همکاری با پزشکان به خود شما بستگی دارد. شما می‌توانید به‌ صورت قراردادی یا پروژه‌ای با دندانپزشکان همکاری داشته باشید.

برای اطلاع از چگونگی دوره‌های آموزشی دندانسازی، مدت زمان دوره انتخابی، پشتیبانی و راهنمایی بعد از آموزش و همچنین هزینه دوره‌ها می‌توانید از طریق شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

مشاوره و اطلاعاتی دریافت می‌کنید که دقیقاً قبل از ثبت‌نام در هر دوره‌ای لازم است بدانید تا اینکه بهترین تصمیم را داشته باشید.

بررسی هزینه آموزش دندانسازی
بررسی هزینه آموزش دندانسازی

بررسی هزینه آموزش دندانسازی

قاعدتاً قبل از این‌ که شما به دندانساز تبدیل شوید و روند کسب درآمد دندانسازی برای شما شروع شود، باید مبلغی را به‌ عنوان هزینه آموزش پرداخت کنید. اگر قصد داشته باشید به صورت آکادمیک تحصیل کنید، هزینه‌های پرداخت‌ شده مربوط به هزینه‌های دانشگاه و تحصیل می‌باشند. اما اگر می‌خواهید که شغل دندانسازی را به صورت تجربی آموزش ببینید، قاعدتاً باید هزینه‌های بیشتری را برای آموزش بپردازید.

به این موضوع توجه داشته باشید که درآمد دندانسازی در صورت موفقیت، آن قدر بالا خواهد بود که قیمت آموزش دندانسازی در مقایسه با این هزینه بسیار پایین می‌باشد.

حقیقت این است که در ایران آموزشگاه دندانسازی وجود ندارد، اما مجموعه لابراتواری های دنت که جزء لابراتوارهای مطرح ایران است یک دپارتمان آموزش دارد. غالباً دوره‌هایی که برگزار می‌شود برای همکاران دندانساز و دندانپزشکان است. اما برای افرادی که بخواهند از صفر آموزش ببینند طبق معیارهایی گزینش می شوند و وارد مسیر کسب تخصص در این حوزه می شوند.

به این موضوع توجه داشته باشید که حتی اگر شما به‌ صورت آکادمیک نیز تحصیل کنید، دوباره نیاز دارید تا به‌ صورت تجربی دوره‌هایی را بگذرانید تا بتوانید تخصص خودتان را در لابراتوار به‌ صورت تجربی پیاده کنید.

همه چیز درباره آموزش دندانسازی تجربی

معمولاً هزینه‌ها برای آموزش دندانسازی، به موارد گوناگونی بستگی دارد. با توجه به کامل و جامع بودن دوره آموزشی، تخصص استادان تدریس کننده و همچنین اعتبار مجموعه آموزشی مورد نظر، هزینه‌هایی که شما باید به‌ عنوان هزینه آموزش دندانسازی بپردازید متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید با صحبت با متخصصانی که در این زمینه فعالیت دارند و ارتباط گرفتن با مجموعه آموزشی مدنظر خود، در رابطه با هزینه‌های آموزش اطلاعات کسب کنید.

آموزش دندانسازی در مجموعه های دنت مستقیماً توسط سرکارخانم رحیم زاده ارائه می‌شود که یکی از اساتید برجسته ایران در این حوزه هستند. به همین دلیل همکاران زیادی که سابقه های بالایی هم دارند برای شرکت در دوره هایشان ثبت نام دارند.

همچنین ایشان مدیریت مجموعه لابراتوار های دنت نیز هستند. لابراتوار های دنت جز شهر تهران با دندانپزشکان و کلینیک‌های زیادی در سراسر ایران همکاری دارد. بدان معنا که دندانپزشکان قالب‌ها را ارسال می‌کنند و وارد پروسه ساخت پروتز در لابراتوار های دنت می‌شود.

دوره آموزش دندانسازی

یک گام تا حرفه‌ای شدن در دندانسازی

اگر در حال تحقیق برای دوره آموزش دندانسازی به‌صورت حرفه‌ای و عملی هستید باید بگویم اینجا دقیقاً متعلق به شما است.

بررسی میزان درآمد دندانسازی
بررسی میزان درآمد دندانسازی

بررسی میزان درآمد دندانسازی

بعد از صحبت‌ در رابطه با وظیفه تکنسین دندانساز و همچنین هزینه آموزش دندانسازی، حال بیایید با یکدیگر بررسی کنیم که درآمد دندانسازی به چه فاکتورهایی بستگی دارد.

هیچ گاه نمی‌توان یک مبلغ مشخص را به عنوان درآمد یک دندانساز  تعیین کرد. هر دندانساز بر اساس نحوه کار، نحوه بازاریابی و همچنین میزان تخصص، ممکن است که درآمدهای متنوع از شغل دندانسازی داشته باشد.

اما با توجه به این‌ که در دنیای امروز تعداد بیماران متقاضی پروتزهای دندانی در حال افزایش می‌باشد، قاعدتاً روز به‌ روز درآمد دندانسازی نیز بیشتر می‌شود.

علاوه بر این موضوع هر چه یک دندانساز با پزشکانی بیشتری در ارتباط باشد و تلاش شبانه‌روزی داشته باشد، قاعدتاً می‌تواند درآمد بسیار بیشتری را داشته باشد. به‌ طور کلی شغل‌هایی مثل دندانپزشکی و دندانسازی درآمدهای نسبتاً بیشتری در مقایسه با سایر شغل‌ها دارند.

به این‌ موضوع توجه داشته باشید که میزان درآمد دندانسازی تنها وابسته به شغل نیست، بلکه فاکتورهای دیگری مثل مدیریت، مهارت، بازاریابی درست، و … تاثیرات بسیار زیادی در میزان درآمد افراد از طریق دندانسازی خواهند داشت. زیرا این شغل را بصورت تیم ورک یعنی به استخدام درآوردن تکنسین های پروتز هم می‌توان توسعه داد و به درآمدهای بالاتری دست یافت.

زینب رحیم زاده
سرکار خانم زینب رحیم زاده

آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده

7 سوال متداول علاقه مندان به آموزش دندانسازی

سلام دوست خوبم، من زینب رحیم زاده هستم، مدیر فنی لابراتوار دندانسازی های دنت

حدود ۱۵ سال است که در حوزه پروتزهای دندانی به‌ویژه در ایمپلنت فعالیت می‌کنم. چند سال قبل مقاله‌ای نوشتم که در آن ۷ سؤال متداول علاقه‌مندان به آموزش دندانسازی که بسیار زیاد پرسیده می‌شد را پاسخ دادم. فکر می‌کنم برای شما هم مفید باشد همچنین نظراتی که در زیر مقاله قید شده به شما کمک می‌کند. پس شروع کنید به خواندن و اگر سوالی بود و نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید با شماره‌های لابراتوار های دنت تماس بگیرید.

برای مشاوره و اطلاع از دوره‌های تخصصی می‌توانید با همکاران ما در بخش آموزش ارتباط حاصل فرمایید.

لابراتوار های دنت

جمع‌بندی

به‌ طور کلی ما در این محتوا تلاش کردیم تا برای شما در رابطه با شغل و درآمد دندانسازی صحبت کنیم. شما می‌توانید با تلاش و همچنین بالا بردن کیفیت کار خودتان، به  راحتی به درآمدهای چند ده میلیون و چند صد میلیونی برسید.

همانطور که قبلاً اشاره کردم به این موضوع توجه داشته باشید که اگر شما کیفیت کار خودتان را بالاتر ببرید و همچنین با پزشکان بیشتری فعالیت داشته باشید، در ادامه با گسترده‌تر کردن و بزرگ‌تر کردن لابراتوار دندانسازی خودتان، می‌توانید درآمد بسیار بیشتری را کسب کنید.

علاوه‌ بر این موارد، شما می‌توانید با چند دندانساز شراکت کنید و با یکدیگر یک لابراتوار بزرگ تاسیس کنید و با استفاده از این کار راحت‌تر صدای خودتان را به پزشکان و مشتریان برسانید. در این شرایط درآمد دندانسازی برای شما و شرکا، تا حد بسیار زیادی بالاتر خواهد رفت.

اما سرکارخانم رحیم زاده با شراکت مخالف هستند و استراتژی‌های بهتری جهت رشد و توسعه جهت دست یافتن به درآمدهای بالاتر به هنرجویاشان منتقل می‌کنند.

شاید در ابتدای راه درآمد شما آن‌ قدر که باید و شاید بالا نباشد، اما در ادامه شما می‌توانید با کسب تجربه و یادگیری نکاتی در زمینه ارتباط با پزشکان و مشتریان، راحت‌تر درآمد کسب شده خودتان را افزایش دهید و در مسیر پیشرفت قرار بگیرید.

به این ‌موضوع نیز توجه داشته باشید که با استفاده از خدمات آموزش دندانسازی معتبر و مناسب، شما راحت‌تر می‌توانید در بازار کار جای خودتان را پیدا کنید. قاعدتاً هر چه آموزش‌های ارائه ‌شده باکیفیت‌تر و بهتر باشند، شما راحت‌تر به کسب درآمد خواهید رسید.

اما سوال اینجاست چه دندانسازی و یا کدام لابراتوار کار بهتری دارد؟ دقیقاً اینجاست که سطح آموزش طی شده توسط هنرجو شدیداً اهمیت پیدا می‌کند.

آموزش دندانسازی و نکاتی که باید بدانید

آموزش دندانسازی و نکاتی که باید بدانید

مهارت دندانسازی در دنیای امروز به یکی از مهم‌ترین مهارت‌ها تبدیل شده است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد علاقه‌مند شوند تا از این خدمات بهره ببرند.

اگر بخواهیم به صورت دقیق‌تر برای شما بگوییم، رشته دندانسازی با عنوان مهارت ساخت پروتزهای دندانی شناخته می‌شود.

این رشته به عنوان یکی از زیرشاخه‌های رشته تجربی و علوم پزشکی دسته بندی می‌شود. فردی که به ارائه خدمات دندانسازی می‌پردازد، می‌تواند در زمینه ترمیم انواع پروتزها، ایمپلنت، اجزای کاشتنی، پروتزهای فک و صورت، تولید پلاک‌های مرتبط با ارتودنسی و… خدمات رسانی کند.

معمولاً فردی که از خدمات آموزش دندانسازی بهره گرفته، به صورت شخصی عملیاتی را روی دندان بیمار انجام نمی‌دهد و تنها اجزای مورد نیاز را می‌سازد. روند نصب و ارائه خدمات درمانی باید زیر نظر دکتر دندانپزشک صورت بگیرد.

همین موضوع باعث شده تا استفاده از خدمات اموزش دندانسازی به شما کمک کند بدون هیچ‌گونه مسئولیت سنگین و استرسی، به راحتی از این مهارت درآمد داشته باشید.

اگر شما نیز کنجکاو هستید تا از این خدمات استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنم از طریق دکمه زیر سری به این مقاله بزنید و تا آخر مطالعه کنید.

مطالب مرتبط

هرآنچه سؤال یا مُشکلی در ارتباط با این مقاله دارید از طریق دیدگاه در میان بُگذارید، دیدگاه شما بدون پاسخ نخواهد ماند.

زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده: بیش از ۱۵ ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

  • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

چقدر این مطلب مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 7

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این مطلب را بهتر کنیم!

به من بگویید چگونه می‌توانم این مطلب را بهبود بخشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.