لابراتوار دندانسازی خوش قول چگونه است

لابراتوار دندانسازی خوش قول چگونه است؟

لابراتوار دندانسازی خوش قول
لابراتوار دندانسازی خوش قول چگونه است

فایل صوتی مقاله + دانلود

چگونه به عنوان یک لابراتوار دندانسازی خوش قول شناخته شویم؟

در رابطه همکاری یک لابراتوار دندانسازی با دندانپزشک، جدا از مبحاث فنی و تخصصی موضوع بسیار مهم دیگری وجود دارد و آن هم زمان تحویل کار به دندانپزشک می باشد.

مدیر یک لابراتوار باید درک کند که با تحویل پروتزهای دندانی در زمان متعهد شده می تواند علاوه بر بالا بردن جایگاه و اعتبار حرفه ای خود، تاثیر بسیار زیادی در مدیریت و نظم نوبت دهی به بیماران برای دندانپزشک داشته باشد.

لابراتوارها باید بدانند که این موضوع چیزی نیست که با بد قولی باعث شود یک امتیاز بسیار مهم برای یک دندانسازی از دست برود.

ما در این مقاله سعی داریم به شما دندانسازان بگوییم چگونه کارهای خود را مدیریت کنید تا بدون دلهره به سررسید کارهایتان برسید و به عنوان یک لابراتوار دنداسازی خوش قول شناخته شوید. 

۱-اول از همه بدانید که مهلت گذاشتن در درجه اول به خود شما کمک می کند.

مهلت گذاشتن در تعیین حجم کارهایتان کمک می کند تا آن را به بهترین نحو مدیریت کنید و بتوانید حتما تا موعد تحویل، کار را تمام کرده باشید.

کار کردن مداوم با زمان های تحویل کار مشخص باعث می شود مدیریت زمان و مهارت‌های سازمان دهی یک لابراتوار بهتر شود و بتوانید در مواقعی که فشار کار از طرف دندانپزشک زیاد می شود، تمرکز کنید و دچار دلهره نشوید.

برای خود ما در این سال ها باعث شده با جدیت بیشتر کار کنیم و حتی با اضافه کاری، کارها را به موقع تحویل دهیم و به عنوان یک لابراتوار دندانسازی خوش قول که جدا از مباحث تخصصی می توان به نظم و همکاری دقیق آن مطمئن بود، رضایت دندانپزشکان و کلینیک های همکار را داشته باشیم.

۲-مهلت های واقع گرایانه تعیین کنید.

تعیین زمان غیر واقع گرایانه برای دندانپزشک به زودی از اعتبار یک لابراتوار نزد او می کاهد و یک دندانپزشک در جهت برنامه ریزی خود با بیماران نمی تواند به این لابراتوار مطمئن باشد.

۳-جا برای خطا هم بگذارید.

از اشتباه و مشکل گریزی نیست. مثلا پرسنل شما مریض می شود، فلان محموله دیر به دستتان می رسد یا با خرابی دستگاه مواجه می شوید.

پس اگر امکان این را دارید حتما یک حاشیه امن برای تحویل کار در نظر بگیرید.

لابراتوار دندانسازی خوش قول چگونه است

۴-کارها را به قسمت های کوچکتر و قابل مدیریت تقسیم کنید.

از مواردی که شما را به یک لابراتوار دندانسازی خوش قول تبدیل می‌کند، تقسیم کار به قسمت‌های کوچک‌تر است. مثلا ببینید چه کسی چه کاری را با چه تجهیزات و لوازمی باید انجام دهد و کارهایی را پیدا کنید که می شود موازی با هم انجام داد.

هرچه کارها به قسمت های کوچکتر تقسیم شود می توانید با مدیریت، هم راندمان کاری را داشته باشید و هم کارها در هر قسمت با کیفیت بالا انجام شود.

۵-منابع و تجهیزات کافی اختصاص بدهید.

خیلی مهم است که حتما پرسنل مورد استفاده در لابراتوار دندانسازی دانش و مهارت کافی برای انجام کار را داشته باشند و همینطور تمام ابزارها و لوازم مورد نیاز فراهم باشد.

با کسانی که برای تامین منابع تان تکیه دارید صحبت کنید تا مطمئن شوید تاخیری در تامین نخواهید داشت.

۶-به زمان تحویل کار به دندانپزشک تعهد داشته باشید.

کار کردن زیر سر رسید به بعضی لابراتوارها خیلی فشار می آورد. پس مطمئن شوید که یک اشتباه را دو بار مرتکب نمی شوید و شاید بد نباشد در مواردی که مشکلات پرسنل زیاد است آموزش بیشتر داده شود.

شاید ساده به نظر برسد اما همین موارد ساده اگر بدرستی انجام شود مطمئن باشید که تاثیر بسیار زیادی در اعتبار و جایگاه لابراتوار دندانسازی شما دارد و باعث می‌شود که به عنوان یک لابراتوار دندانسازی خوش قول شناخته شوید. 

از طریق دکمه زیر می‌توانید درباره دلایل تغییر لابراتوار توسط دندانپزشک بیشتر بخوانید.

هرآنچه سؤال یا مُشکلی در ارتباط با این مقاله دارید از طریق دیدگاه در میان بُگذارید، دیدگاه شما بدون پاسخ نخواهد ماند.

زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده: بیش از ۱۵ ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

  • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

چقدر این مطلب مفید بود؟

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز شما مشخص شود!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می‌دهید

متاسفیم که این مطلب برای شما مفید نبود!

اجازه دهید این مطلب را بهتر کنیم!

به من بگویید چگونه می‌توانم این مطلب را بهبود بخشم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.