دندان مصنوعی پارسیل یا پروتز پارسیل

دلایل زیادی باعث می‌شود انسان‌ها دندان‌های خود را از دست بدهند. افزایش سن، بیماری‌ها و حوادثی مثل تصادف، دعوا و… از جمله مهم‌ترین عواملی هستند که موجب از بین رفتن دندان‌ها می‌شوند. دندان‌ها علاوه بر صحبت کردن و جویدن، بر روی جوانتر بودن چهره انسان‌ها نیز موثر هستند و در صورت از بین رفتن دندان‌ها چهره افراد نیز پیرتر نشان داده می‌شود. در دهه‌های اخیر، پیشرفت‌های چشمگیری در زمینه‌ فناوری‌های پزشکی و دندان‌پزشکی، به ویژه در زمینه‌ تولید و استفاده از دندان‌های مصنوعی، به چشم می‌خورد. اما می‌توان ادعا کرد که یکی از بهترین رویکردها در این زمینه، استفاده از دندان‌های مصنوعی پارسیل است.

دندان مصنوعی جدید یا دیگر هیچ!

وجود دندان‌ها روی زیبایی لبخندها نیز موثر هستند، به همین دلیل هنگامی که افراد حتی یک دندان خود را از دست می‌دهند نیز به فکر جبران جای خالی آن می‌افتند. برای جبران دندان‌های از دست رفته از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود که یکی از آنها دندان مصنوعی است. در این مقاله قصد داریم به طور کامل دندان مصنوعی جدید را به شما معرفی کنیم و تمامی سوالات احتمالی شما را در این زمینه پاسخگو باشیم.

دندان مصنوعی ثابت چیست و چه کاربردی دارد

افرادی که یک یا چند عدد از دندان‌های خود را ازدست‌داده باشند، معمولاً به دنبال جایگزینی دندان‌های ازدست‌رفته خود خواهند بود. پروتزهای دندانی که عموماً آن‌ها را با نام دندان مصنوعی هم می‌شناسیم، به‌عنوان یکی از به صرفه‌ترین جایگزینی برای دندان‌های ازدست‌رفته خواهند بود. این موضوع را باید بدانید که انواع مختلفی از پروتزهای دندانی داریم که پروتز یا دندان مصنوعی ثابت دسته‌ای خاص از این پروتزها محسوب می‌شوند.

اوردنچر چیست و چه کاربردی دارد (جادوی دندان مصنوعی)

افرادی که از پروتزهای دندانی استفاده می‌کنند، معمولاً از عدم جاگیری صحیح این پروتزها و یا جابه‌جایی بیش از اندازه آن‌ها شاکی هستند. جابه‌جایی پروتز متحرک در داخل دهان موردی است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. متخصصان دندانپزشکی در طول سال‌های اخیر چاره‌ای را برای حل این مشکل اندیشیده‌اند. برای این کار از دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت یا اوردنچر استفاده می‌کنند. این نوع خاص از پروتزها انواع مختلفی دارد و هر کدام از این مدل‌ها نیز مزایا و معایب خاص خودشان را دارند.

لمینت دندان؛ مزایا + عوارض + بایدها و نبایدها

لمینت دندان یک روش ترمیمی زیبایی دندان است که با استفاده از لایه‌های نازکی از ماده‌ای بنام سرامیک بر روی سطح جلویی دندان‌ها قرار می‌گیرد. هدف اصلی استفاده از لمینت، بهبود ظاهر دندان‌ها و ایجاد یک لبخند زیبا و جذاب است.

تراش روکش دندان پایه

اگر تراش روکش دندان مشکل و نقص داشته باشد، لابراتوار در ساخت آن روکش از لحاظ فینیشینگ لاین، آندرکات‌ها و مسیر نشست و… به چالش بر می‌خورد. در این مقاله اصول پایه تراش روکش دندان که باید در تمام روکش‌های دندانی لحاظ شود را ذکر کرده‌ایم. هرچند که این خصوصیات در روکش‌های مختلف می‌توانند تفاوت‌های جزئی داشته باشند، اما در اصول اولیه با یکدیگر مشترک هستند.

فرم دانلود اپلیکیشن | های دنت