ساخت پست و کور اختصاصی چگونه است

در این مقاله سعی داریم در خصوص پست و کور اختصاصی صحبت کنیم. جهت ساخت پست و کورهای اختصاصی در ابتدا نیاز به قالب گیری هست که این مورد به دو روش مستقیم و غیر مستقیم توسط دندانپزشک می تواند انجام شود. در ادامه به توضیح هر کدام از این روش ها می پردازیم.

پست و کور دندان و انواع آن چیست

در این مطلب با انواع پست و کور بعلاوه مزایا و معایب آن بطور کامل آشنا می‌شوید حال این دندانپزشک است که باید با توجه به شرایط بیمار از نظر نسج باقی مانده از دندان، هزینه، زمان و کیفیتی که می تواند برای بیمار شرح دهد طرح درمان را انتخاب و وارد مرحله انجام آن شود.

انواع دندان مصنوعی و قیمت آن

دلایل زیادی می تواند وجود داشته باشد که باعث شوند تا افراد به سراغ انواع دندان مصنوعی بروند. فاکتور هایی مانند بالا رفتن سن، عدم مراقبت از دندان‌ ها، دچار شدن به بیماری ‌های گوناگون و … ممکن است باعث از دست رفتن دندان‌ ها شوند. در این شرایط، استفاده از دندان مصنوعی یکی از طرح درمان هایی است که از دیرباز برای بی دندانی وجود داشته است.

بهترین لابراتوار دندانسازی چه ویژگی هایی دارد؟

ما در این محتوا قصد داریم به ‌طور کامل برای شما در رابطه با ویژگی‌ های بهترین لابراتوار دندانسازی صحبت کنیم و به شما بگوییم که بهترین دندانساز تهران کیست و شما چگونه می‌توانید از خدمات دندانسازی با کیفیت بهره ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به شما پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه بمانید. به این ‌موضوع توجه داشته باشید که بهترین لابراتوار دندانسازی لابراتواری است که با پزشکان ماهری در ارتباط باشد و با پشتیبانی و تخصص پزشکان پروتز های مناسب را برای بیماران تهیه کند.

شغل و درآمد دندانسازی چگونه است؟

دندانسازی یکی از مهارت‌های پزشکی بسیار کاربردی و پرطرف‌دار می‌باشد که در سراسر دنیا علاقه‌مندان بسیار زیادی پیدا کرده است. ما در این محتوا قصد داریم به‌ صورت ویژه در رابطه با درآمد دندانسازی صحبت کنیم.

چطور پرسلن و آلیاژ با هم باند می شوند

پارامترهای مختلفی وجود دارد که آن‌ها را برای شما می‌گویم و یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین عواملی که در باند شدن بین سرامیک و متال وجود دارد، کاملاً در ویدئو انتهای مقاله برای شما توضیح می‌دهم.

لمینت متحرک یا اسنپ اسمایل چیست

لمینت متحرک یا اسنپ اسمایل کاور یا روکشی از جنس رزین است که روی دندان‌ها قرار می‌گیرد و نازیبایی‌های دندانی را می‌پوشاند. لازم به ذکر است که اسنپ آن اسمایل جنبه درمانی ندارد و فقط به هدف زیبایی آن هم به صورت موقت استفاده می‌شود.

12 دلیل عدم نشست روکش و بریج های دندانی

یکی از چالش‌ها عدم نشست روکش‌ها و بریج‌ها داخل دهان بیمار است. ابتدا باید تعریف درستی از نشست داشته باشیم. اصطلاحاً گفته می‌شود باید passive fit باشد؛ یعنی فریم یا بریج بدون هیچ‌گونه فشاری داخل دهان بیمار بنشیند و در لبه‌ی مارجین، بین فریم و دندان تراش‌خورده، هیچ‌گونه گپی وجود نداشته باشد.