معرفی کوتاه

آموزش پروتز ایمپلنت

ایمپلنت دندان از تخصص‌هایی است که در عصر حاضر فراگیر شده است. تقریبا در ایران شهری نیست که دندانپزشکان در آنجا خدمات ایمپلنت را ارائه ندهند. دندانپزشک در پروسه کلینیک، جراحی فیکسچر و پروسه قالب‌گیری و تحویل پروتز ایمپلنت را بر عهده دارد. اما ساخت روکش و بریج‌های ایمپلنت توسط لابراتور و یا دندانساز صورت می‌گیرد.

توضیحات

آموزش پروتز ایمپلنت (جامع و تخصصی)

تا قبل از آمدن و فراگیر شدن ایمپلنت‌ها برای مراجعین که یک یا چند دندان خود را از دست داده بودند پروتزهای پارسیل متحرک ساخته می‌شد اما با فراگیر شدن ایمپلنت‌ها و ایجاد قیمت‌های رقابتی و ارائه بازپرداخت‌ها به صورت اقساط، حجم بسیاری از مارکت روی به انجام درمان ایمپلنت آوردند. تا جایی که بسیاری از کیس‌های بی‌دندانی کامل فک بالا و فک پایین نیز به جای ساخت پروتز کامل متحرک، انتخابشان داشتن پروتزی ثابت است و این کار با انجام ایمپلنت انجام می‌گردد.

با توجه به پیشرفت‌های سیستم‌های ایمپلنتی و حساسیت ذاتی درمان ایمپلنت نیاز است تا لابراتوار متخصص ایمپلنت بتواند با دقت بالا ساخت روکش و بریج‌های دندانی را انجام دهد و حتی در موارد برخورد با مشکلات و خطاها بتواند سریعا آن را حل کند. حساسیت از این نظر است که در بسیاری از کیس‌های ایمپلنت دندانپزشک با محدودیت جراحی روبه‌رو است و یا حجم درمان زیاد است.

در دوره جامع آموزش پروتز ایمپلنت صفر تا صد ساخت روکش و بریج‌های متال سرامیک و تمام سرامیک ایمپلنت را با تکنیک‌های مختلف را فرا می‌گیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان حتما با ما در ارتباط باشید.

قسمتی از سرفصل‌های دوره ایمپلنت بدین شرح است:

 • ساخت روکش و بریج‌های ایمپلنت سمان‌شونده یا سمنتت
 • ساخت روکش و بریج‌های ایمپلنت پیج‌شونده یا اسکروتایپ
 • ساخت روکش و بریج‌های ایمپلنت اسکروسمنت
 • ساخت انواع جیگ و الگوهای کمک کننده
 • ساخت و طراحی کاستومایز اباتمنت‌ها
 • اباتمنت سلکشن و انجام بهینه‌ترین پرپ اباتمنت
 • نکات طراحی فریم ورک‌های ایمپلمن و در نظر گرفتن مناسب‌ترین طراحی
 • پرسلن‌گذاری ایمپلنت و موضوع رنگ

پس از گذارندن این دوره جامع شما قادر خواهید بود از روکش‌های تک واحدی ایمپلنت تا فول ماوس‌های فک بالا و پایین ایمپلنت را انجام دهید. از آموزش ایمپلنت مقدماتی تا آموزش ایمپلنت پیشرفته.

توجه: جهت آموختن تخصص لابراتوری ساخت پروتزهای ایمپلنت شما می‌بایست به ساخت پروتزهای ثابت مسلط باشید. پس در حقیقت دوره پروتز ثابت پیش نیاز آموزش جامع پروتزهای ایمپلنت است.

هر نوع پروتز مزایا و معایبی دارد به عنوان مثال در ادامه مطالب مزایای پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت در مقایسه با اوردنچر متکی بر ایمپلنت به ترتیب آورده شده است.

مزایای پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت موارد زیر است:

1- عدم وجود تماس بافتی

پروتز ثابت نیازمند هیچگونه تماس بافتی نیست. مجموعه ایمپلنت و اباتمنت را کاملا ساپورت می‌کند و اجازه هیچ‌گونه حرکات پروتزی را نمی‌دهد به همین دلیل هرگونه آزردگی مخاطی ناشی از حرکات پروتز حذف می‌گردد.

2- افزایش کارایی جویدن

پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت مشابه سیستم دندانی طبیعی عمل می‌کند. تنها اگر در ماگزیلای مقابل پروتز متحرک باشد باعث کاهش کارایی می‌گردد.

3- مزایای روانی

از دست دادن دندان‌ها و استفاده از دنچر کامل معمولا با بالا رفتن سن مرتبط است. بعضی از بیماران مشکلات خفیف تا شدید در ارتباط با بی‌دندانی یا استفاده از پروتز متحرک دارند. پروتز ثابت با حذف پروتز متحرک همراه است و اعتماد به نفس فرد را مقدار زیادی افزایش می‌دهد.

معایب پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت موارد زیر است:

1- عدم وجود تماس بافتی

در بسیاری از بیمارانی که دنچر کامل دارند تحلیل قابل توجهی در فک پایین رخ داده است. دنچر برای برقراری دوباره ساپورت لب و فرم صورت استفاده می‌شده است. معمولا چنین لبی در ناحیۀ چانه توسط پروتز متحرک حذف شده و بیمار به این ظاهر خو گرفته است. ساپورت بافتی که توسط پروتز ثابت تأمین می‌شود ممکن است ساپورت برای صورت را به خوبی تأمین نکند. طول فاصلۀ کانتی‌لور از سطح دیستالی، دیستالی‌ترین فیکسچر اندازه‌گیری می‌شود و حداکثر میزان کانتی‌لور توصیه شده 15 میلی‌متر است.

این فاصله محدود ممکن است امکان ایجاد اکلوژن در ناحیه مولراول را ندهد.

2- روند پیچیده

رویه و مراحل لابراتواری و کلینیکی در پروتز ثابت سخت‌تر از پروتز اوردنچر است.

3- هزینه

روند جراحی و پروتز ممکن است به دلایل زیر بیشتر از یک اوردنچر یا یک پروتز متحرک هزینه داشته باشد.
الف) ایمپلنت‌ها و اجزای بیشتری استفاده می‌شوند.
ب) تعداد و مدت زمان جلسات کلینیکی برای اتمام کار پروتز افزایش می‌یابد.
ج) روش‌های تکنیکی در لابراتوار تخصصی‌تر و نیازمند درجۀ بالاتری از مهارت هستند.

پس مطابق صحبتهای انجام شده می‌توان متوجه میزان اهمیت تخصص لابراتوار در این زمینه شد.

آموزش ایمپلنت دندانپزشکی

آموزش ایمپلنت دندانپزشکی شامل مباحث کلینیکی جراحی ایمپلنت (آموزش کاشت ایمپلنت) و پروتز ایمپلنت می‌شود که اساتیدی همچون جناب آقای دکتر مهدی جوان به دندانپزشکان آموزش می‌دهند.

شایان ذکر است دوره جامع پروتزهای ایمپلنت که در مجموعه (های دنت) برگزار می‌گردد پروسه لابراتواری ایمپلنت به صورت جامع و حرفه‌ای آموزش داده می‌شود و استاد آن سرکار خانم زینب رحیم زاده هستند.

مراحل ساخت روکش ایمپلنت

سرفصل‌های ارائه شده در ابتدا در حقیقت سرفصل‌های کلی هستند و شامل جزئیات و ریز سرفصل متعددی می‌شوند که شما طی دوره ایمپلنت در لابراتوار آموزش می‌بینید.

مراحل ساخت روکش ایمپلنت از صفر تا 100 منتقل می‌گردد.

کتاب آموزش ایمپلنت یا پکیج آموزش ایمپلنت

اگر در خصوص تخصص ایمپلنت بخش لابراتواری به دنبال کتاب باشید باید بگوییم که کتابی تحت عنوان آموزش لابراتواری ایمپلنت و یا کتابی که پروسه کامل ساخت روکش ایمپلنت را آموزش داده باشد وجود ندارد. این تخصص را باید زیر نظر یک استاد خبره و توانمند به صورت حضوری کسب کرد.

دقیقا دوره جامع آموزش ساخت پروتزهای ایمپلنت (های دنت) این ویژگی را برای شما دارد.

مقالات سایت

اگر همکار و در حال مطالعۀ این برگه هستید پیشنهاد می‌کنیم با شرکت در دوره آموزش دندانسازی اطلاعات جامع، تخصصی و مفیدتری در این زمینه به دست بیاورید.‌ همچنین با اصطلاحات دندانسازی و کتاب اطلس لغات و اصطلاحات دندانسازی آشنا شده و با استفاده از فیلم آموزش دندانسازی با نحوۀ کار این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

برگۀ دانلود رایگان کتاب آموزش دندانسازی نیز یک مکان عالی در اختیار علاقه‌مندان است تا بتوانند با دانلود و مطالعه این کتب به معلومات خود بیافزایند. فراموش نکنید که آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده مسیری فوق‌العاده برای مسلط شدن بر تمام نکات دندانسازی است. خاطر نشان می‌کنیم اشخاصی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند می‌توانند با امکاناتی که در مجموعه آموزشی لابراتوار های دنت برای آنها در نظر گرفته شده به بهترین شکل ممکن مراحل تبدیل به یک متخصص تراز اول رشتۀ دندانسازی را سپری کنند و به مقصودشان برسند.

مدیر فنی لابراتوار
زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده

بیش از 17 ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

 • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

نقاط قوت

 • استاد این دوره‌ها سرکار خانم زینب رحیم زاده هستند، ایشان از اساتید بنام در حوزه پروتز دندان ایران هستند.
 • در این دوره هنرجو تمام مواردی که یک دندانساز در همکاری با دندانپزشکان نیاز دارد را آموزش می‌بیند.
کیفیت دوره عالی
مشخصات

مشخصات

خصوصی

تک نفره

طول دوره

10 جلسه (سه ساعته)

پرسش و پاسخ

شما نیز میتوانید سوالات خود را ثبت کنید!

اگر سوالی در مورد محصول دارید از این قسمت بپرسید!

قیمت محصول:
تماس بگیرید