معرفی کوتاه

آموزش لمینت دندان

با پیشرفت تکنولوژی و علوم دندانپزشکی در یک دهه اخیر درخواست مراجعین برای درمان‌های زیبایی بیشتر شده است و روند صعودی دارد تا جایی که می‌توان گفت جدا از موضوع درمانی جنبه زیبایی نیز از این نیاز‌ها و تقاضای مراجعین دندانپزشکی است. غالب درمان‌های زیبایی جدا از روکش‌های دندانی در حیطه طرح درمان‌های لمینت سرامیکی می‌شود از یک تا دو دهه قبل با توجه به روند پیشرفت متریال‌های دندانسازی تکنیک ساخت لمینت‌های سرامیکی تغییراتی داشته است. از ساخت لمینت‌های سرامیک فلدسپاتیک روی دای‌های نسوز و فول پلاتینیوم تا ساخت لمینت‌های سرامیکی ایمکس با تکنیک پرس.

توضیحات

دوره آموزش لمینت دندان

ساخت لمینت‌های ایمکس مورد مرسومی است که امروزه انجام می‌شود. متریال lps-emax متریالی است که می‌تواند مقاومت و زیبایی را برای دندانساز فراهم کند. لابراتوار‌ها غالباً دو دغدغه بسیار بزرگ در ساخت لمینت‌های سرامیکی دارند که باعث شد دوره تخصصی آموزش لمینت دندان تهیه شود:

1- پرس و تزریق دقیق و یا کاملی نداشتند

2- پرسلن‌گذاری مولتی لیرینگ کار با افکت‌ها و غیره را آموزش ندیده بودند

و حتی موارد دیگری مانند انتخاب نوع اینگات بسته به کیس مورد نظر که موضوع بسیار مهمی است صحیح انجام نمی‌شد

در دوره جامع و تخصصی لمینت‌های سرامیکی شما از صفر تا صد ساخت لمینت‌های‌ ایمکس با تکنیک پرس را آموزش می‌بینید و بعد از آماده‌سازی فریم ورک با آموزش پرسلن‌گذاری مولتی لیرینگ کار نهایی آماده می‌شود. در این دوره علاوه بر دندانسازان، تکنسین‌ها، دانشجویان و دندانپزشکان زیادی شرکت داشتند تا بتوانند لمینت‌های‌شان را مطابق سلیقه خود بسازند و متناسب با زمان، آورده مالی خوبی را داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان حتما با ما در ارتباط باشید.

پرسلن ونیر‌های اچ شونده

پرسلن ونیر‌های اچ شونده راه حلی هنرمندانه و جدید به دندانپزشکی افزوده‌اند و علاوه بر جلوه و نمای ‌ایده‌آل همراه با حداقل تراش از قدرت فانکشنال تضمین شده‌ای برخوردار بوده و در این میان پاسخ پریودنتال نیز کاملاً عالی بوده است. امروزه پرسلن لمینت ونیر در دنداپزشکی زیبایی حرف اول را می‌زند و همانند دیگر روش‌های دندانپزشکی پیشرفت و توسعه مواد و تکنیک‌ها نویدبخش آینده و نتایجی بهتر برای پرسلن لمینت ونیر PLV خواهد بود.

مزایای پرسلن لمینت ونیر

مزایای پرسلن لمینت ونیر در زیر آمده که این مزایا به حدی بوده است که امروزه تقریباً تمامی روش‌های دیگر ونیری کنار گذاشته شده است:

1- رنگ

کنترل بهتر رنگ و ظاهر طبیعی همراه با ثبات رنگ‌ها، این یک مزیت است اما دندانساز باید بتواند از آن استفاده کند به عنوان مثال در کیس‌های ترکیبی ایمپلنت روکش لمینت بتواند با متریال و سرامیک جهت رنگ یکسان به خوبی کار کند.

این موضوع بسیار تخصصی است و در دوره جامع ساخت لمینت‌های سرامیکی به شما آموزش داده می‌شود.

2- تطابق کامل

لمینت‌های رزینی به ندرت پس از ساخته شدن تطابق نزدیک با دندان دارد، حتی اگر همگی با هم ساخته شود ولی تطابق ونیر‌های پرسلنی را می‌توان به دقت در لابراتوار کنترل نمود.

3- قدرت گیر و باندینگ بهتر

اتصال ونیر‌های پرسلن اچ شده به سطح مینا به طور قابل ملاحظه‌ای از هر سیستم و نیروی دیگری قوی‌تر است در حالی که لمینت‌های رزینی دوام کوتاهی داشته و به طور دوره‌ای نیاز به پالیش یا تعویض دارند.

4- سلامت پریودنتال و سازگاری بیولوژیک

سطح گلیز شده پرسلن موجب فراهم آوردن استعداد کمتر تجمع پلاک در مقایسه با سایر سیستم‌های ونیری قبلی می‌گردد.

5- مقاومت نسبت به تغییر رنگ

تغییر رنگ در لمینت‌های کامپوزیتی یقیناً به علت مشکل ذاتی رزین‌ها است در حالی که پرسلن از نظر ثبات رنگ از این حیث مطلوب‌تر است تخلخل نیز یکی دیگر از مشکلات ذاتی رزین‌ها است.

6- مقاومت نسبت به سایش

کامپوزیت‌ها و آکریل‌ها مستعد سایش و تغییر رنگ و تجمع پلاک هستند ولی مقاومت پرسلن نسبت به سایش در مقایسه با آن‌ها بسیار بالا است.

7- حداقل تراش لازم

تراش معمولی برای پرسلن لمینت ونیر حدود نیم میلیمتر و عکس اکثرا محدود به مینا است.

8- توانایی در پوشاندن رنگ‌های بسیار تیره

با استفاده از اینگات و سیستم‌های اوپک در این ونیر‌ها قادر به پوشاندن رنگ‌های کاملاً تیره نیز هستیم.

9- عدم محدودیت در شکل

لمینت، اینله، آنله، اورلی، اندوکراون و فول کراوان پرسلن همگی امروزه قابل ساخت هستند.

دوره جامع لمینت سرامیکی

این دوره شامل بخش لابراتواری لمینت محسوب می‌شود و آموزش ساخت لمینت‌های سرامیکی است و در آن تمام مراحل جزئیات و تکنیک‌ها در لابراتوار آموزش داده می‌شود.
به عنوان مثال می‌توان گفت وقتی تمام یا قسمتی از لبه انسیزال از بین رفته است مشکل اصلی در ساخت لمینت ایجاد اوپسیتی کافی در ناحیه شکستگی است و اگر این ناحیه اوپک نشود و با روش معمولی پودر‌گذاری شود، جلوه و نمای خاکستری و تیره خواهد یافت که در حقیقت زمین‌های تاریک پشت لمینت در دهان که توسط و اوپک بلوکه نشده از درون لمینت شفاف منعکس می‌شود در این موقعیت تکنیک لایرینگ و کار با افکت‌ها جهت ایجاد ایلوژن خطای دید می‌تواند این موضوع را حل کند.
یک تکنسین و یا دندانساز زیبایی باید دانش سرامیک و توانایی‌های هنری خود را افزایش دهد تا بتواند حداکثر تقلید از دندان طبیعی قبلی بیمار در هرگونه جزئیات و نواقص داشته باشد.

این دوره دقیقاً شما را به این لول و سطح از قدرت زیبایی در دندانسازی می‌رساند.

مقالات سایت

اگر همکار و در حال مطالعۀ این برگه هستید پیشنهاد می‌کنیم با شرکت در دوره آموزش دندانسازی اطلاعات جامع، تخصصی و مفیدتری در این زمینه به دست بیاورید.‌ همچنین با اصطلاحات دندانسازی و کتاب اطلس لغات و اصطلاحات دندانسازی آشنا شده و با استفاده از فیلم آموزش دندانسازی با نحوۀ کار این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

برگۀ دانلود رایگان کتاب آموزش دندانسازی نیز یک مکان عالی در اختیار علاقه‌مندان است تا بتوانند با دانلود و مطالعه این کتب به معلومات خود بیافزایند. فراموش نکنید که آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده مسیری فوق‌العاده برای مسلط شدن بر تمام نکات دندانسازی است. خاطر نشان می‌کنیم اشخاصی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند می‌توانند با امکاناتی که در مجموعه آموزشی لابراتوار های دنت برای آنها در نظر گرفته شده به بهترین شکل ممکن مراحل تبدیل به یک متخصص تراز اول رشتۀ دندانسازی را سپری کنند و به مقصودشان برسند.

مدیر فنی لابراتوار
زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده

بیش از 17 ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

  • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

نقاط قوت

  • استاد این دوره‌ها سرکار خانم زینب رحیم زاده هستند، ایشان از اساتید بنام در حوزه پروتز دندان ایران هستند.
  • در این دوره هنرجو تمام مواردی که یک دندانساز در همکاری با دندانپزشکان نیاز دارد را آموزش می‌بیند.
کیفیت دوره عالی
مشخصات

مشخصات

خصوصی

تک نفره

طول دوره

10 جلسه (سه ساعته)

پرسش و پاسخ

شما نیز میتوانید سوالات خود را ثبت کنید!

اگر سوالی در مورد محصول دارید از این قسمت بپرسید!

قیمت محصول:
تماس بگیرید