معرفی کوتاه

آموزش دوره پرسلن‌ گذاری

پرسلن گذاری از تخصص‌های بسیار مهم پروتزهای ثابت است. در دوره پرسلن گذاری آموزش‌ها در دو سطح مقدماتی/متوسطه و پیشرفته است. سطح اول مقدماتی/متوسطه برای تبدیل شدن به یک پرسلن گذار تمام کننده و سطح دوم یعنی پیشرفته که مولتی لیرینگ و کار با افکت‌ها و برای تبدیل پرسلن گذار به سرامیست است.

توضیحات

آموزش دوره پرسلن گذاری

قبل از اینکه بخواهیم در مورد آموزش پرسلن‌ گذاری و دوره‌های پودر گذاری صحبت کنیم شاید بهتر باشه تا کمی از پایه این تخصص توضیحاتی ارائه کنیم:

پرسلن‌ گذاری چیست؟

پرسلن‌ گذاری مرحله فاینال ساخت پروتزهای ثابت است که دندانساز با استفاده از پودر پرسلن روی فریم‌ورک‌ها به صورت آناتومیک سرامیک‌گذاری می‌کند.

به تکنسینی که این قسمت از ساخت روکش را بر عهده دارد، پرسلن‌ گذار گفته می‌شود.

پرسلن‌ گذاری جزء تخصصی‌ترین همچنین هنری‌ترین بخش دندانسازی است. بازار کار بسیار خوبی در ایران و حتی خارج از کشور دارد. اما بسیاری از همکاران در آن مشکل دارند و یا به صورت صحیح آموزش ندیده‌اند. پتانسیل و پیشرفت در این تخصص به شدت زیاد است. چنانچه تمایل دارید در ارتباط با آموزش دوره پرسلن گذاری مجموعه (های دنت) اطلاعات بیشتر کسب کنید می‌توانید از طریق شماره‌های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. شایان ذکر است که این آموزش‌های تخصصی توسط سرکار خانم زینب رحیم‌زاده آموزش داده می‌شود. ایشان یکی از اساتید مطرح ایران در حوزه پروتز هستند که دندانسازان و تکنسین‌ها زیادی را در این تخصص توانمند ساخته‌اند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان حتما با ما در ارتباط باشید.

سرفصل‌های آموزش دوره پرسلن گذاری

دوره تخصصی آموزش پودرگذاری دندانسازی شامل دو بخش است که در زیر شرح داده شده:

پرسلن‌ گذاری مقدماتی و متوسطه

در این سطح هنرجو از صفر آموزش می‌بیند. از آناتومی و مورفولوژی دندان تا پک کردن پرسلن، پرسلن‌ گذاری آناتومیک، کانتورینگ، استینینگ و تحویل کار، پس در این دروه شخص از صفر آموزش می‌بیند تا انجام تمام قسمت‌های پرسلن‌گذاری جهت تحویل روکش و بریج‌های دندانی را به خوبی بتوانید اجرا کند.

پرسلن‌ گذاری پیشرفته | لابرینگ

این سطح از پرسلن‌گذاری جهت انجام کارهای زیبایی است. در حقیقت هنرجویی که در لول پیشرفته می‌خواهد آموزش ببیند می‌بایست پرسلن‌گذار باشد. در این دروه آموزش پرسلن‌گذاری لایرینگ و یا بهتر است بگوییم مولتی لایرینگ، کار با افکت‌ها، موضوع میکرو آناتومی، رنگ، ترنسلو سنتی، ترنسپرنتی، اُپالسنسی و موارد دیگر ارائه می‌شود. در این دوره هنرجو مسیر تبدیل شدن پرسلن‌گذار به سرامیست را طی می‌کند و برای کارهای زیبایی مانند پودرگذاری لمینت این سطح از آموزش مورد نیاز است.

نکات آموزشی در رابطه با پرسلن گذاری

در ادامه به توضیحاتی در مورد پرسلن‌ گذاری پرداخته شده که مطالعه آن خالی از لطف نیست؛ در خصوص پرسلن‌گذاری کتاب رفرنس و جامعی با عنوان کتاب آموزش پرسلن‌گذاری وجود ندارد! حتی به زبان اصلی. این رشته ذاتاً تخصصی است که می‌بایست زیر نظر یک استاد خبره آموزش دیده شود. ویدیوهای زیادی داخل وب‌سایت یوتیوب است که البته تمام محتوا و فوت و فن‌ها را نشان نمی‌دهند، دلیل آن هم واضح است چون محتوای رایگان است. البته که این ویدیوها می‌تواند برای شخصی که تخصص آموزش پرسلن گذاری را سپری کرده کمک کننده باشد.

می‌توانید برای دسترسی به این ویدیوها در یوتیوب کلمات زیر را جستجو کنید:
پودر گذاری ویتا، پودر گذاری ایووکلار، پرسلن‌ گذاری لایرینگ، مراحل پرسلن‌ گذاری، پرسلن‌ گذاری لمینت، پرسلن‌ گذاری روکش و بریج دندان، پرسلن‌ گذاری جی سی، پرسلن‌ گذاری نوریتاکه، پرسلن‌ گذاری شوفر، پرسلن‌ گذاری کریشن، پرسلن‌ گذاری جی سرام و ده‌ها موارد دیگر.

ویتا، ایووکلار و دیگر برندها در حقیقت کمپانی‌هایی هستند که پودر پرسلن دندانسازی را تولید می‌کنند و این دو شرکت نام برده شده جزء ردیف اول‌ها محسوب می‌شوند. در دوره پرسلن‌ گذاری (جامع و تخصصی) هنرجو پودرگذاری دندان‌های قدامی و پرسلن‌ گذاری دندان‌های خلفی را به‌صورت تک کراون و بریج آموزش می‌بیند. شما برای ساخت روکش و بریج‌ها انواع گوناگونی از پرسلن‌ها را بکار خواهید برد. به طور کلی در روند پرسلن‌گذاری، سه نوع عمل پرسلن که هر یک دارای ماده و متریال خاصی هستند، استفاده می‌شوند. پرسلن‌های دنتین اُپک، بادی و انامل در واقع هر شرکتی که پودر پرسلن دندانسازی تولید می‌کند هر یک از این سه نوع پرسلن را در رنگ‌های مختلف تهیه می‌کنند.
هر کدام از این پرسلن‌ها در جای خود به کار گرفته می‌شود. البته هر کدام از این سه نوع با توجه به نوع شرکت تولید کننده، ممکن است دارای چند زیر شاخه باشد. در هنگام کار با پرسلن، همیشه باید پرسلن را طی ترکیب پودر و مایع به یک قوام مناسب جهت پرسلن‌گذاری رساند. در ابتدا ایجاد یک قوام مناسب از پرسلن، ممکن است قدری دشوار به نظر بیاید ولی قطعاً با تمرین و ممارست، قادر خواهید بود تا ضمن کنترل نسبت پودر و مایع، قوام ایده‌آلی از پرسلن را ایجاد کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را برای شما رقم بزند. انواع بسیار زیادی از کیت‌های پرسلن واستین‌ها در بازار وجود دارد که البته هر یک از آن‌ها دستورالعمل کاری مخصوص به خود را دارند.

روند آموزش دوره پرسلن‌ گذاری به صورتی است که شما بتوانید با پرسلن‌های مختلف کار کنید.

فرآیند پرسلن‌ گذاری به چه صورت است؟

برای شروع فرآیند پرسلن‌گذاری، پودر پرسلن را با مایع مخصوص آن مخلوط می‌کنیم تا پرسلن حالت خمیری به خود بگیرد و بتوانیم این خمیر حاصل را بر روی فریم‌ورک فلزی قرار دهیم اما نکته اینجاست که مایع قابل استفاده برای ایجاد خمیر پرسلن می‌تواند آب مقطر باشد و توصیه می‌کنیم برای تهیه خمیر پرسلن از مایع مخصوصی که توسط همان شرکت سازنده پرسلن ارائه می‌شود استفاده شود. استفاده از مایع بیلد آپ به دو دلیل است:

  1. اول اینکه خمیر ایجاد شده ناشی از مایع مخصوص، حالت خامه‌ای بیشتری دارد و در نتیجه، کار با چنین خمیری ساده‌تر و کنترل و شکل دادن آن هم راحت‌تر است.
  2. دلیل دوم اینکه مایع مخصوص آرام‌تر و آهسته‌تر از آب مقطر تبخیر می‌شود، در نتیجه خمیر زیر دست شما، دیرتر خشک شده و زمان بیشتری را، برای کار و شکل دادن پرسلن، به شما می‌دهد.

در هنگام مخلوط کردن پرسلن این عمل را به آرامی و با دقت می‌بایست انجام داد و اجازه داد تا مایع توسط پودر پرسلن جذب شود.

در هنگام پرسلن‌گذاری اگر لازم شد تا از نوع دیگری از پرسلن استفاده شود حتماً قلم را باید به طور کامل پاک کرد تا احیاناً پودرهای مختلف با هم ترکیب نشود. محیط پرسلن‌گذاری بسیار مهم است و باید با مراقبت از نظافت محیط کاری خود، مانع از آلوده شدن پرسلن مرطوب شده توسط ذرات گرد و غبار و یا دیگر آلایندها شد. برخی از ذرات آلاینده ممکن است در کوره نسوزند و بعد از مرحله پخت در کوره به صورت یک لکه سیاه در لایه‌های داخلی سرامیک مشاهده شوند. به همین علت توصیه می‌شود میز کاری پرسلن تا زمانی که از آن استفاده نمی‌شود پوشانده شود. در هنگام پرسلن‌گذاری به هیچ عنوان نباید یکباره مقدار زیادی از پرسلن را به روی فریم منتقل کرد و سعی شود حجم بزرگی از پرسلن به صورت یکجا شکل داده شود.

در توالی انجام پرسلن‌گذاری به هیچ عنوان نباید عجله کرد. این مورد باعث می‌شود که کنترل رطوبت از دست دندانساز خارج شود و یک روند صحیح پرسلن‌گذاری به هم ریخته شود اگر برای تهیه قوام مناسب از پرسلن در شروع کار وقت بیشتری صرف شود در نهایت بهره‌وری کاری بسیار بیشتر خواهد شد. توضیحات و انجام تکنیک‌های پرسلن‌گذاری بسیار است که در دوره تخصصی پرسلن‌گذاری به هنرجو آموزش داده می‌شود.

از طریق دکمه زیر درباره دوره‌های آموزش دندانسازی بیشتر بخوانید.

مقالات سایت

اگر همکار و در حال مطالعۀ این برگه هستید پیشنهاد می‌کنیم با شرکت در دوره آموزش دندانسازی اطلاعات جامع، تخصصی و مفیدتری در این زمینه به دست بیاورید.‌ همچنین با اصطلاحات دندانسازی و کتاب اطلس لغات و اصطلاحات دندانسازی آشنا شده و با استفاده از فیلم آموزش دندانسازی با نحوۀ کار این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

برگۀ دانلود رایگان کتاب آموزش دندانسازی نیز یک مکان عالی در اختیار علاقه‌مندان است تا بتوانند با دانلود و مطالعه این کتب به معلومات خود بیافزایند. فراموش نکنید که آموزش دندانسازی زینب رحیم زاده مسیری فوق‌العاده برای مسلط شدن بر تمام نکات دندانسازی است. خاطر نشان می‌کنیم اشخاصی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند می‌توانند با امکاناتی که در مجموعه آموزشی لابراتوار های دنت برای آنها در نظر گرفته شده به بهترین شکل ممکن مراحل تبدیل به یک متخصص تراز اول رشتۀ دندانسازی را سپری کنند و به مقصودشان برسند.

مدیر فنی لابراتوار
زینب رحیم زاده

زینب رحیم زاده

تکنسین پروتزهای دندانی

عاشق آلبالو یخ زده با نمک، کار و خانواده

بیش از 17 ساله در زمینه ساخت پروتزهای دندانی به‌ویژه ایمپلنت و زیبایی فعالیت می‌کنم. تلاش می‌کنیم تا وب‌سایت های دنت محیط مفید و اثربخشی برای دندان‌پزشکان و دندان‌سازان کشورم باشد.

  • اگر به‌دنبال همکاری با لابراتوار حرفه‌ای هستید، همین الان تماس بگیرید

نقاط قوت

  • استاد این دوره‌ها سرکار خانم زینب رحیم زاده هستند و از پایه به هنرجویان خود تخصص پرسلن گذاری را منتقل می‌کنند.
  • آموزش تکنیک‌های میانبر جهت بدست آوردن مهارت پرسلن گذاری در کوتاه‌ترین زمان ممکن.
  • ارائه موضوعات علمی سرامیک، رنگ، نور و ایجاد خواص نچرال در سرامیک.
کیفیت دوره عالی
مشخصات

مشخصات

خصوصی

تک نفره

طول دوره

10 جلسه (سه ساعته)

پرسش و پاسخ

شما نیز میتوانید سوالات خود را ثبت کنید!

اگر سوالی در مورد محصول دارید از این قسمت بپرسید!

قیمت محصول:
تماس بگیرید